Monarchisté žádají návrat krále. Napíšou to při volbě prezidenta na hlasovací lístky

08.01.2013 10:32 | Zprávy
autor: Petr Kupka

První přímá volba prezidenta republiky se blíží. Řada lidí si už svého kandidáta vybrala, jiní se ještě rozhodují. Některé politické strany však budou první volbu hlavy státu občany bojkotovat. Moravané chtějí novou Ústavu a tvrdí, že žádný z registrovaných kandidátů dosud neudělal a v budoucnu ani neudělá nic pro moravský národ, a i proto žádného z nich nepodpoří. Zástupci Koruny české by raději viděli na Hradě krále a hodlají to připomenout na hlasovacích lístcích.

Monarchisté žádají návrat krále. Napíšou to při volbě prezidenta na hlasovací lístky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský hrad

Moravané jako politický reprezentant moravského hnutí se rozhodli nepostavit do prvních přímých prezidentských voleb svého kandidáta, ani žádného ze současných registrovaných kandidátů nepodporují a poukazují na nekoncepčnost volby prezidenta v rámci Ústavy.

Zakonzervování současného systému

„Proces schválení přímé volby prezidenta, absolutní nekoncepčnost tohoto prvku v Ústavě, která sama vznikala v době rozbití Československa a s významnými nedostatky, i skutečná podoba volební kampaně svědčí o tom, že současné politické reprezentaci nejde o volbu reprezentativní hlavy státu, která bude jeho občany inspirovat k potřebným změnám, ale o úlitbu voličům, zakonzervování současného systému a odvedení pozornosti od jiných, vážnějších problémů. Protože jsme na nešťastné směřování našeho státu v posledních dvou desetiletích často upozorňovali, tato kosmetická a nedomyšlená ústavní změna nás rozhodně neuspokojí,“ uvádějí Moravané na svém webu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …