Monopol na výrobu papíru pro pasy a občanky mají prý rozvědčíci z StB

06.04.2013 22:30

Mezi prvními výsledky v civilním sporu Ivo Rittiga a Nadačního fondu proti korupci je, že se před soudem de facto prokázalo, že pražský dopravní podnik nakupoval předražené lístky na MHD. Zcela nové je ale zjištění, že bývalí rozvědčíci z StB mají monopol na výrobu speciálního papíru pro pasy a občanky, píší Lidové noviny.

Monopol na výrobu papíru pro pasy a občanky mají prý rozvědčíci z StB
Foto: Hans Štembera
Popisek: Cestovní pas
reklama

Podle deníku LN Nadační fond proti korupci ve skutečnosti prokázal, že pražský dopravní podnik nakupoval předražené lístky na MHD a veřejné peníze mizely v soukromých kapsách. Neexistuje však zatím žádný přímý důkaz, že 17 haléřů z každé jízdenky dostával Ivo Rittig.

Sám politický boss tuto tezi zcela zamítl. Peter Kmeť – zastupitel firmy Cokeville Assets, která z jízdenky oněch 17 haléřů dostávala - je sice Rittigův osobní přítel, společně však spolu prý nikdy nepodnikali, tvrdí Rittig.

Podle Lidových novin se u soudu navíc zjistila další důležitá věc. A to, že bývalí rozvědčíci z I. správy StB již 15 let vlastní jedinou továrnu na speciální papír s ochrannými prvky. Ten se používá nejen na tištění lístků na tramvaj, ale i na pasy a občanské průkazy.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opozice jde do sebe: Gazdík a Goláň tasili meče kvůli křeslu v Senátu

17:22 Opozice jde do sebe: Gazdík a Goláň tasili meče kvůli křeslu v Senátu

Poslanec a bývalý předseda STAN Petr Gazdík se obul do senátora Tomáše Goláně (za SEN 21) za jeho vý…