Moravec se brání kritice: Zelení neměli čas. Diváci se zlobí: Moravec lže

18.07.2012 23:16

V posledních Otázkách Václava Moravce byla jedním z témat nová energetická koncepce České republiky. Neúčastnil se jí nikdo ze Strany zelených, což zkritizoval jejich neformální mluvčí Vladimír Just. Moravec se kritice na facebookových stránkách pořadu brání s tím, že nikdo z vedení SZ neměl čas.

Moravec se brání kritice: Zelení neměli čas. Diváci se zlobí: Moravec lže
Foto: tan
Popisek: Václav Moravec

„Pozváni byli předsedové či místopředsedové Strany zelených, protože je dramaturgové pořadu považovali za nejvhodnější účastníky diskuse. Otázky vážně nemohou za to, že je předseda strany na dovolené v Chorvatsku, 1. místopředseda v Africe a další místopředsedové se na téma "necítili". Od teatrologa V. Justa považuji za zvláštní, že používá v LN argumenty z mého soukromého rozhovoru s Ondřejem Liškou a zamlčuje, že předseda SZ byl do pořadu pozván v týdnu, kdy organizoval demonstraci v centru Prahy kvůli dění v justici (nemohl se však pořadu zúčastnit, protože byl na rodinném víkendu v Itálii),“ vysvětluje Moravec.
Moravec lže, zlobí se diváci

Just podle moderátora rád stigmatizuje lidi podle partikulárních zájmů, stejně jako to dělá prezident Václav Klaus. „Za Stranu zelených pak doporučuje jednoho "ze dvanácti apoštolů" (Martina Bursíka, který byl nejčastějším účastníkem pořadu za SZ v posledních třech letech), to je vážně propracovaná argumentace... Příště by to chtělo méně argumentačních potěmkiád,“ dodává Moravec.

Nedá se ale říct, že by mu všichni diváci uvěřili. „Škoda, že dramaturgové za vhodného hosta nepovažovali Ondřeje Mirovského, který se v SZ na energetiku specializuje, a odmítli ho (ačkoliv v OVM - tuším - nebyl za posl. 3 roky ani jednou). Já osobně se nedivím, že Petra Kolínská a další místopředsedové se na téma necítili, a kvituji, že tam tedy radši vůbec nešli. Dopadli by jako Bělobrádek, který k tématu neměl absolutně co říct a jen si tam protlačoval vlastní jiná témata,“ napsala Jana Táborská, která reprezentuje většinu názorů na stránce.

„Proč pan Moravec lže? Proč mu to věříte? Smutné. O tom, že ON odmítl zástupce SZ ani slovo. Pane Moravec, jste lhář a měl by jste se stydět!“ uvedl Rado Hübl. Dramaturgové pořadu se snažili vysvětlit, že ministrům a dalším zástupcům stran bylo nutné pozvat do pořadu někoho s politickým mandátem, ne pouze odborníka neparlamentní strany. S tím ale u lidí příliš neuspěli.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

Huawei

Co máte proti této značce? Jestli je to jen tím, odkud pochází, nemyslíte, že i nadměrná propagace všeho amerického, jak často vidíme není dobrá? Přijde mi, jak kdybychom zapomínali na svou suverenitu. Jedni podporují Rusko, Čínu, druzí zas USA, Západ a na národní identitu se zapomíná, nemyslíte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ruská kolona měla na Václaváku většinu, soudí poslankyně Decroix. Demonstrace nevadí, ale musí být v souladu s demokracií

12:20 Ruská kolona měla na Václaváku většinu, soudí poslankyně Decroix. Demonstrace nevadí, ale musí být v souladu s demokracií

„Dítě Evropy“, poslankyně Eva Decroix (ODS) opět označila účastníky protivládních demonstrací za „ru…