Moskva stáhla diplomata zapleteného do pronajímání bytů

28.08.2019 19:29 | Zprávy
autor: mp

Rusko stáhlo z Prahy diplomata Alexandra Těrentěva spojovaného s kauzou nelegálního pronájmu bytů, které měla ruská ambasáda k dispozici. Dnes to s odvoláním na ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) uvedl server Seznam Zprávy.

Moskva stáhla diplomata zapleteného do pronajímání bytů
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Na Rudém náměstí v Moskvě

Na stažení ruského diplomata naléhalo od jara české ministerstvo, které hrozilo, že ho jinak vyhostí, uvedl server.

„Tento případ se podařilo vyřešit diplomatickou cestou a dotyčná osoba již v ČR od začátku srpna nepůsobí,“ řekl Petříček. Česko tím podle něj považuje záležitost kolem kupčení bytů za uzavřenou a dál ji řešit nehodlá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Vliv Ruska

Jak podle vás více bojovat s vlivem Ruska u nás? Sám přiznáváte, že s ním dostatečně nebojovala ani předchozí vláda. A objektivně, nemyslíte, že se Macinka jako jeden z mála ve vládě staví proti Rusku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ukrajinský kolotoč. „50 feťáků pošleš autobusem. Až umřou, pošleš další.”

8:15 Ukrajinský kolotoč. „50 feťáků pošleš autobusem. Až umřou, pošleš další.”

Ukrajinci nalezli recept, jak potřít ruské infiltrační taktiky. Je prý krutý, ale funguje. Aby ochrá…