Mostecká uhelná: Čeští kriminalisté rozkrývají korupci a padla jména

28.06.2014 6:35 | Zprávy

Až potom, co žalobu v kauze Mostecké uhelné společnosti uzavřela švýcarská strana, se do dalšího šetření pustili i čeští kriminalisté. A v tuto chvíli jsou na spadnutí hned dvě žaloby. Jedna z nich má mířit na někdejšího náměstka na Ministerstvu průmyslu a obchodu Roberta Sýkoru. Podle informací sobotní MF Dnes už zabírá celé místnosti. Vyšetřovatelé si totiž posvítili i na manažery obžalované ve Švýcarsku. Jejich advokáti to považují za nespravedlivé.

Mostecká uhelná: Čeští kriminalisté rozkrývají korupci a padla jména
Foto: Hans Štembera
Popisek: Okraj uhelné pánve

„Mohu potvrdit, že většina klíčových důkazů je už zajištěna,“ uvedl dozorující státní zástupce v Olomouci Petr Šereda. „Švýcarský soud nerozhodoval přímo o tomto skutku, tudíž konstatování v rozsudku nelze považovat za formální výrok. Na naše vyšetřování to nemá vliv,“ dodává.

Je to nespravedlivé, volají advokáti manažerů. Jejich klienti nemají dost peněz na obhajobu

Případ by prý měl být dotažen do finále do konce tohoto roku, ale pokud by se to vzhledem k jeho rozsahu nedařilo, spis již dnes zabírá celé místnosti a v Olomouci dosud neřešili tak rozsáhlou kauzu, pak jsou vyšetřovatelé připraveni případ rozdělit. Větev, v níž mají být z korupce obžalováni někdejší ministerský náměstek Robert Sýkora a lobbista Pavel Musela, je téměř kompletní. K tomu je třeba dodat, že Musela se možná obžalobě vyhne a to ze zdravotních důvodů. V roce 2008 spadl z posedu a vzhledem k utrpěným poraněním je prohlášen za částečně nesvéprávného. Žalobci by však chtěli nechat jeho zdravotní stav přezkoumat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

obžaloba , soud , Švýcarsko , MfD , MUS

autor: mp

Andrej Babiš byl položen dotaz

Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?

A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšilovi to ujelo. „Vyzradil tajnou taktiku SPOLU“

13:13 Pospíšilovi to ujelo. „Vyzradil tajnou taktiku SPOLU“

Jak by se mohlo SPOLU udržet u moci? Jiří Pospíšil z TOP 09 v rozhovoru pro Deník.cz naznačil, že ce…