Možná brněnská primátorka už plánuje, co se bude stavět. Tady je ochutnávka

10.10.2018 16:16

Markéta Vaňková, lídryně brněnské kandidátky ODS, která zřejmě ve funkci primátora Brno vystřídá primátora za ANO Petra Vokřála. Hnutí ANO sice vyhrálo volby, ale následně bylo obejito a vzniká koalice ODS, KDU-ČSL, ČSSD a Pirátů.

Možná brněnská primátorka už plánuje, co se bude stavět. Tady je ochutnávka
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát
reklama

„Stanovili jsme strategické projekty, ve kterých chceme buď pokračovat, nebo je realizovat, a dále jsme si stanovili základní teze ve všech oblastech brněnské politiky,“ podotkla Vaňková a poukázala hlavně na výstavbu velodromu, multifunkční haly, realizaci dopravních staveb. Neopomněla ani výstavbu Janáčkova kulturního centra nebo přípravu centrálního objektu magistrátních služeb.

„S ohledem na skutečnosti, které jsem uvedla, bych chtěla zdůraznit, že se jedná o teze, budeme dále pracovat na rozpracování programového prohlášení,“ dodala Vaňková. 

Anketa

Je v pořádku, když zastupitelé vytvoří koalici bez strany, která vyhrála komunální volby?

10%
90%
hlasovalo: 12677 lidí
Ke vznikající koalici se pro ČT24 vyjádřil také zástupce Pirátů Tomáš Koláčný. Jeho spolustraníci se budou vyjadřovat ke vznikajícímu seskupení v Městském fóru. „Vyjednávací tým má jednoznačný mandát tady v tomhle jednání nějakým způsobem být zapojený. Dokud není koaliční smlouva napsaná, neexistuje finální text, je těžké to komentovat, ale všechny kroky společně diskutujeme,“ sdělil Koláčný. Dvojka kandidátky, Markéta Gregorová, přitom například se vznikající koalicí nesouhlasí. „Je to výjimka,“ podotkl Koláčný. Nabídka od hnutí ANO podle jeho slov sice ze strany Petra Vokřála padla, ale není v tuto chvíli na pořadu dne.

„Pevně věřím, že koaliční smlouva bude schválena všemi stranickými orgány všech účastníků. Pilně pracujeme, abychom mohli co nejrychleji pokročit,“ zmínila Vaňková. „Jako podraz současné jednání nepovažuji, hledali jsme řešení pro Brno a Brňany a já jsem přesvědčena, že jsme našli tu nejlepší cestu,“ podotkla se slovy, že vítěz voleb obejit nebyl. „Většinová shoda s hnutím ANO nebyla nalezena, ale nebylo to jen věcí ODS, ale i ostatních stran,“ zmiňovala.

Toho, že by nyní Brno nedostávalo finance na projekty z vlády, se Vaňková neobává. „Jsou to projekty ve prospěch celé České republiky,“ uvedla. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soda Pekarové. Po jejím výstupu se Hamáček naštval stejně jako na své slavné tiskovce a lítalo to

19:39 Soda Pekarové. Po jejím výstupu se Hamáček naštval stejně jako na své slavné tiskovce a lítalo to

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová se v průběhu jednání Poslanecké sněmovny rozčílila kvůli…