„V těchto změnách se odráží to, co jsme si odnesli z událostí v našem regionu za posledních pět let,“ napsal al-Maktúm s tím, že jako zcela zásadní se jeví snaha vyjít vstříc mladým lidem, kteří tvoří více než polovinu všech obyvatel arabských zemí. „Bez energie a optimismu mládí nemohou společnosti růst a vyvíjet se; jsou vskutku odsouzeny k zániku.“
„Když vlády opovrhují mladou generací a brání jí v cestě za lepším životem, prásknou tak dveřmi do tváře celé společnosti,“ píše premiér a dodává, že jedna z příčin událostí, jež nazýváme arabským jarem, bylo právě i malé množství možností uplatnění pro mladou generaci.
„Jsme hrdí na to, že Spojené arabské emiráty jsou mladou zemí. A jsme hrdí na naše mládí. Investujeme do nich a dáváme jim větší pravomoci právě proto, že oni jsou naší budoucností,“ píše al-Maktúm s tím, že dnešní mládež lépe umí zpracovávat vědomosti a technologie, což je také jeden z důvodů, proč v Emirátech založili zvláštní radu mladých a také mají dvaadvacetiletou ministryni.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: spa