Muchloval by zadky Němkám, kdyby se neutopil. Kreslíři z vystříleného Charlie Hebdo znovu udeřili

25. 1. 2016 11:05

Po silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem, kdy došlo k sexuálně motivovaným útokům na německé ženy, neobyčejně zdrzli „latentní i otevření rasisté z civilizovaných zemí“, upozorňuje publicista Martin Hekrdla. Karikatura, která vyšla v polovině ledna ve francouzském satirickém časopise Charlie Hebdo, prý tento trend názorně dokládá.

Muchloval by zadky Němkám, kdyby se neutopil. Kreslíři z vystříleného Charlie Hebdo znovu udeřili
Foto: Hans Štembera
Popisek: Podepisování kondolenční knihy před francouzkou ambasádou v Praze. Lidé tak vzdali poctu nesmyslným obětem teroristických útoků ve Francii

Charlie Hebdo, na jehož redakci loni v lednu zaútočili teroristé, zveřejnil v polovině ledna karikaturu, kterou reaguje na skutečnost, že sexuálně motivované útoky v Německu mají mít na svědomí muži afrického a blízkovýchodního vzhledu.

Časopis možnost, že násilí mají na svědomí přistěhovalci či uprchlíci, karikoval prostřednictvím tříletého syrského chlapce Aylana, který utonul ve Středozemním moři při cestě do Evropy. Snímky jeho tělíčka obletěly loni v září celý svět. „Co by dělal malý Aylan, kdyby vyrostl?“ ptá se nyní Charlie Hebdo v karikatuře, kterou dle Hekrdly signoval sám šéf časopisu. „Muchloval zadky v Německu,“ odpovídá si.

Zdroj: Martin Hekrdla, Altpress

„Je to hanba!“ pohoršuje se Martin Hekrdla, který v této souvislosti poukazuje na alternativní kresbu, kterou v reakci na Charlie Hebdo vystavila na Twitteru jordánská královna Ranija al-Jasínová. Její kreslíř vyvěštil Aylanovi zcela jinou budoucnost. Kdyby vyrostl, mohl by se stát lékařem.

Zdroj: Martin Hekrdla, Altpress

Celý komentář ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Čapek vymyslel slovo robot, Václav Havel humanitární bombardování. Paní Albrightová, jak se vám spí? V Praze se připomínalo bombardování Jugoslávie

22:08 Karel Čapek vymyslel slovo robot, Václav Havel humanitární bombardování. Paní Albrightová, jak se vám spí? V Praze se připomínalo bombardování Jugoslávie

REPORTÁŽ Před srbským velvyslanectvím se připomínalo již devatenácté výročí událostí, které značně r…