Můj „kamarád“ Ivo… Novinář Best se rozepsal o Rittigovi a Twitteru

25.07.2014 16:20

Podnikatel Ivo Rittig byl v roce 2009 označen jako jeden z kmotrů ODS, nyní je poměrně aktivní na sociální síti Twitter. Chválí zde nástup Jaroslava Plesla do čela MF Dnes a tyká americkému novináři Eriku Bestovi. Ten kvůli tomu přehodnotil Rittigova slova o Andreji Babišovi.

Můj „kamarád“ Ivo… Novinář Best se rozepsal o Rittigovi a Twitteru
Foto: Petr Merta
Popisek: Americký novinář Erik Best

„Žádná budoucí studie o síle a vlivu Twitteru v České republice nebude kompletní bez zmínky o Ivo Rittigovi. Co dokázal se svými 2,400 sledujícími, je skutečně pozoruhodné,“ diví se Erik Best v novém vydání zpravodaje Final Word.

Přibližuje zde Rittigovo pozadí – byl označen jedním z kmotrů ODS a Nadační fond proti korupci Karla Janečka ho onálepkoval jako konečného příjemce 17 haléřů, které putovaly z každé jízdenky pražského dopravního podniku na karibské konto.

Celý text si PŘEČTĚTE ZDE.

„Se svým mediálním obrazem v troskách Rittig objevil kouzlo Twitteru. Zpočátku tweetoval zábavné pikantnosti, které ho ukazovaly jako něco více než jen urostlého gangstera,“ popisuje Best. „Sám jsem pocítil sílu jeho lstivosti a důvtipu, když mi v odpovědi na tweet o Janečkovi tykal. S Rittigem jsem se nikdy nesetkal, ani s ním nemluvil, takže jsem to chápal jako snahu vzbudit zdání, že spolu máme dobré vztahy,“ dodal s tím, že je to každopádně povedený tah.

Ukazuje pak i na případ, kdy Rittig pochválil nástup Jaroslava Plesla do čela MF Dnes. „Ve světle těchto dvou případů musím přehodnotit Rittigův dubnový tweet o tom, že se s Andrejem Babišem znají už dlouho. Možná je to pravda, možná je to jen další chytrý tah mého ‚kamaráda‘ Iva,“ uzavírá Best.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Říci, že to má něco společného s islámem? Ve Francii je to o krk. Profesor z Paříže podává hrozivé svědectví

22:16 Říci, že to má něco společného s islámem? Ve Francii je to o krk. Profesor z Paříže podává hrozivé svědectví

GATESTONE INSTITUTE Kdo hájí člověka obviněného z rasismu, ten riskuje, že z něj bude také obviněn. …