Můj odchod z čela by stranu poškodil. Kalousek v ČT obhajoval setrvání na postu předsedy TOP 09

20.10.2016 22:42

Miroslav Kalousek zůstává předsedou TOP 09. Navzdory jasnému neúspěchu strany v krajských volbách si členové strany přejí, aby je dosavadní lídr vedl dál. Sám Kalousek má za to, že by svým odchodem z čela TOP 09 stranu spíš poškodil. Ve čtvrtečních Událostech, komentářích České televize také se smíchem konstatoval, že „Kalousek přece může za všechno“.

Můj odchod z čela by stranu poškodil. Kalousek v ČT obhajoval setrvání na postu předsedy TOP 09
Foto: TV Prima
Popisek: Miroslav Kalousek
reklama

„Já jsem to pečlivě zvažoval a dospěl jsem k názoru, že můj odchod z čela strany by byl rok před volbami spíš ke škodě než k užitku, ale byl to jen můj subjektivní názor, proto jsem se zeptal svých spolustraníků,“ prozradil na úvod Kalousek.

Strana se prý shodla na tom, že je třeba udělat změny, je třeba stranu více otevřít lidem, a to především mladým lidem, změnit způsob komunikace s veřejností a tak podobně. „Vyměňovali jsme si názory, jaké jsme udělali chyby,“ popisoval situaci host pořadu. „A  jaké chyby jste udělal vy sám?“ ptal se moderátor Daniel Takáč. „Jako byste nevěděl, že Kalousek vždycky může za všechno,“ smál se předseda TOP 09. Nic bližšího prý ale neprozradí.

Namísto toho oznámil, že strana v lednu předloží voličům vizi, jak by Česko mohlo vypadat v roce 2030, a v nadcházející volební kampani budou prezentovat první třetinu kroků vedoucích k naplnění této vize. Posléze důrazně odmítl, že by strana stavěla jen na kritice ministra financí Andreje Babiše (ANO. Tohle prý sice pořád dokola vyjadřuje Andrej Babiš, ale podle Kalouska zkrátka neříká pravdu. To však nemění nic na tom, že TOP 09 nehodlá do budoucna utvářet lidovou frontu pod patronátem hnutí ANO, protože TOP 09 ctí svobodu jednotlivce a odmítá oligarchizaci českého státu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

21:40 Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

Šéf České stomatologické komory a člen ústředního krizového štábu Roman Šmucler na svém Facebooku ok…