Můj odkaz světu je vztyčený prostředník, prohlašuje neusvědčený tunelář

07.02.2012 23:00

František Chobot, nyní Bušek, vymyslel energy drink, který se prodává v lahvi ve tvaru vztyčeného prostředníku. Člověk, který stál u tří zkrachovalých bank a bez uzardění přiznává, že pomohl vyvést přes miliardu korun z CS fondů, se tím vysmívá i Česku.

Můj odkaz světu je vztyčený prostředník, prohlašuje neusvědčený tunelář
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

"To je můj vzkaz světu," řekl Hospodářským novinám Chobot. Červená láhev má výmluvný tvar vztyčeného prostředníčku. Muž se nyní jmenuje František Bušek - pamětníci kapitálového trhu devadesátých let jej ovšem znají ještě pod jménem František Chobot.

Nic nedělám, říká Chobot

Tehdy patřil patřil ke známým finančníkům, byl spolumajitelem brokerské firmy Iceberg, jejím prostřednictvím držel akcie tří zkrachovalých bank a jak sám ochotně připouští, tak se podílel na organizaci jednoho z největších tunelů 90. let, krádeže jedné a čtvrt miliardy korun z CS fondů.

Bušek tvrdí, že mu žádný majetek nepatří, že žije z darů rodiny a z poradenství. „Nedělám nic, jen občas radím přátelům,“ tvrdí. Jeho dřívější obchodní partner Pavel Tykač ho navíc obviňuje z vydírání. Výměnou za půl miliardy korun prý sliboval, že bude o Tykačově roli v tunelu mlčet.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

18:55 Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

REPORTÁŽ Máme na víc. Předpremiéru dokumentu s tímto názvem, o posledních prezidentských volbách, vi…