Muslimská profesorka o tom, zda islám umožňuje ubližovat ženám. Raději to nečtěte

26.01.2016 9:20

Muslimská profesorka z prestižní univerzity Al-Azhar v Káhiře Suad Salehová v televizním rozhovoru obhajovala znásilňování nemuslimských žen. Tvrdila, že Alláh něco takového v době vedení války s „nevěřícími“ povoluje.

Muslimská profesorka o tom, zda islám umožňuje ubližovat ženám. Raději to nečtěte
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Muslimská profesorka z prestižní univerzity Al-Azhar v Káhiře Suad Salehová v televizním rozhovoru

Kontroverzní profesorka Salehová dále konstatovala, že islámskému učení se nepříčí ani udržování sexuální vztahu mezi muslimy a jejich otrokyněmi. „Otroctví navíc existovalo již před vznikem a islámu. Otrokyně jsou váleční zajatci a jejich muslimští únosci mají právo je vlastnit. Muslimští muži s nimi mohou mít sex stejně jako se svými manželkami,“ vysvětlovala fundovaná odbornice na islámského právo a historii zaskočenému redaktorovi televize.

Reakce na šokující vystoupení Salehové na sebe nenechaly dlouho čekat. Své zděšení nad jejími názory vyjádřil například uznávaný americký historik z Florida State College Dr. Andrew Holt. „Její prohlášení by mohlo být v muslimském světě bráno jako schvalování zotročování a znásilňování žen z kmene Jezídů bojovníky Islámského státu. Je šokující, že něco takového vypustí z úst profesorka z řad sunnitských muslimů, která přednáší na tak prestižní univerzitě.“

Celý text v angličtině najdete ZDE.

Internetová skupina Jihad Watch, která shromažďuje údaje o zločinech spáchaných islamisty, v reakci na prohlášení profesorky Salehové uvedla, že o zotročování a sexuálním zneužívání nevěřících dívek se skutečně v Koránu píše a je zde schvalováno. V jedné takové pasáži svaté knihy muslimů se výslovně píše o válečné kořisti v podobě žen. V jiné části Koránu se zase píše o možnosti praktikovat sex se zajatými otrokyněmi.

Jak navíc server Christian Today připomíná, pohled profesorky Salehové není zdaleka ojedinělý. Před čtyřmi lety egyptský šejk Abu-Ishaq al-Huwayni prohlašoval, že muslimský svět je ve válce a v takové situaci je možné brát otroky. „Otroky a zajatce je však možné brát pouze ve válce probíhající mezi muslimy a nevěřícími. S tím souhlasí všichni učenci a panuje mezi nimi v tomto ohledu naprostá shoda. Když je zřízen trh s otroky, tak si vyberete a jednoduše si sexuální otrokyni koupíte. Stane se vaši manželkou, ale nepotřebuje k tomu manželskou smlouvu jako svobodná žena.“


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co je to za hlouposti? Klaus masakroval novinářku. Tlačila na vakcíny

19:07 Co je to za hlouposti? Klaus masakroval novinářku. Tlačila na vakcíny

Exprezident Václav Klaus byl hostem moderátorky Very Renovici v pořadu Epicentrum Blesku. „Ani jedno…