Muslimský starosta Londýna pronesl hrozivá slova

04.02.2017 19:07

Muslimský starosta Londýna Sadiq Khan se domnívá, že není otázkou, zda dojde v britském hlavním městě k teroristickému útoku islamistů. Správná otázka podle londýnského starosty zní, kdy k tomuto útoku dojde. Nakonec zkritizoval Donalda Trumpa.

Muslimský starosta Londýna pronesl hrozivá slova
Foto: Hans Štembera
Popisek: Moderní zástavba na břehu Temže

„Není otázkou zda, ale kdy zaútočí Islámský stát v Londýně. Pravděpodobnost je každým dnem vyšší,“ varoval londýnský starosta. Hrozba teroristického útoku je nyní vyšší, než byla kdy v minulosti. Udržet hlavní město britského království je stále obtížnější. Vládu důrazně varoval, aby nebrala peníze policistům. Mohlo by to mít fatální následky. „Díky tvrdé práci naší policie a bezpečnostních služeb byla zmařena celá řada teroristických útoků,“ doplnil starosta.

Teroristy z Islámského státu označil Khan za padouchy, kteří nenávidí představu, že spolu muslimové, křesťané, židé a stoupenci dalších náboženství žijí v míru. Právě proto jsou velká města jako Londýn, Istanbul či Berlín terčem útoků teroristů. Především k radikalizaci mladých lidí využívají dnes islamisté internet, čímž Západ dále ohrožují.

„V posledním roce a půl jsme zaznamenali příklady Londýňanů, kteří se v našem městě narodili, vyrůstali zde, ale ve svých ložnicích se radikalizovali natolik, že jednoho dne neváhali skočit do letadla a vydat se bojovat do Sýrie,“ uvedl starosta.

Ve druhé polovině rozhovoru se Sadiq Khan pořádně obul do nového amerického prezidenta Donalda Trumpa. Když tento prezident zakázal muslimům ze sedmi zemí vstoupit do USA, udělal podle Khana přesně to, co si Islámský stát přál.

„Oni přece říkají, že západní hodnoty jsou neslučitelné s islámem. Ve svých příbězích tvrdí, že Západ muslimy nenávidí. Ale my víme, že je to nesmysl. Víme, že i muslimové mohou žít na Západě. Víme, že je možné být současně Brit a muslim a můžeme být pyšní na oboje,“ zdůraznil londýnský starosta.

Podle vlastních slov je Sadiq Khan připraven vysvětlovat to bez ustání americkému prezidentovi Trumpovi. Vysvětlovat mu, že je lepší stavět mosty, nikoli zdi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úplně jinak, než říká Jaromír Bosák, já to viděl. Novinářský kolega z Ruska předložil svědectví o mistrovství světa

18:43 Úplně jinak, než říká Jaromír Bosák, já to viděl. Novinářský kolega z Ruska předložil svědectví o mistrovství světa

Fotbalový šampionát se v Rusku neměl z mnoha důvodů konat. Touto větou vyšperkoval na závěr slavnost…