My jsme v Sazce vyrobili zisk, brání se obviněním Hušák

29. 4. 2012 11:35

Bývalý generální ředitel Sazky Aleš Hušák bude čelit trestnímu oznámení a představenstvo Českého svazu tělesné výchovy po něm bude požadovat miliardu korun. Hušák se tomu brání.

My jsme v Sazce vyrobili zisk, brání se obviněním Hušák
Foto: Hans Štembera
Popisek: Aleš Hušák

„Nám vznikla škoda na akciích minimálně 950 milionů, to je jedna částka, tam ale budou další částky a to jsou částky, které vznikly společnosti. To znamená společnosti Sazka a ty především budou žalovány. Od toho se bude odvozovat celková částka. Tam se bude zkoumat příčinná souvislost, tu sumu určíme po diskuzi s právníky. S čím je možné uspět, vám tady přesně neřeknu, ale určitě to nebude malá částka,“ řekl Českému rozhlasu současný předseda ČSTV Miroslav Jansta. 

Hušák měl manipulovat s fakty

„Já jsem tady viníky pojmenoval, to bylo představenstvo, akcionáři, každý se na tom nějakým způsobem podílel, ale někdo měl tu hlavní rozhodovací pravomoc a někdo předával hlavní informace, a to byl generální ředitel, který manipuloval s fakty, čísly a s posudky,“ dodává Jansta.

„Za první čtvrtletí loňského roku, za které jsem ještě fakticky já a představenstvo dohromady zodpovědni, jsme naopak vyrobili zisk," brání se Hušák. Nařčení o manipulaci s účetnictvím Sazky Hušák odmítl. Jakékoliv nesrovnalosti by podle něj odhalili auditoři, kteří finance firmy každoročně kontrolovali. 

„Pokud někdo tato čísla označí za lživá, nemám k tomu co dodat. Je třeba popohnat auditory a je třeba popohnat všechny, kdo čísla ověřovali před soud a tam se to ukáže,“ říká Hušák. Ačkoliv Sazka skutečně dosahovala i pod Hušákovým vedením vysokých tržeb z loterií, její zadlužení kvůli stavbě vysočanské multifunkční haly nebylo zanedbatelné a společnost skončila v konkurzu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jezinky, pozor! Jiří Ovčáček vidí nové nebezpečí migrace

6:40 Jezinky, pozor! Jiří Ovčáček vidí nové nebezpečí migrace

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček má za to, že se k životu probrala promigrační lobby, která se snaží oslab…