My v České republice se za prezidenta Zemana velmi stydíme. Své projevy často nepronáší střízlivý. Takto s Taberym za zády pohovořil k europoslancům lidovec Zdechovský

30. 5. 2017 22:51

Nejen Andrej Babiš, ale i Miloš Zeman je prý problémem pro svobodu tisku v České republice. Europoslanci rozebírali jeho mezi řečí pronesenou poznámku k Vladimiru Putinovi, že novináře je třeba likvidovat. Europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský přitom začal svým kolegům překotně vysvětlovat, že v České republice se lidé za prezidenta Zemana stydí.

My v České republice se za prezidenta Zemana velmi stydíme. Své projevy často nepronáší střízlivý. Takto s Taberym za zády pohovořil k europoslancům lidovec Zdechovský
Foto: Daniela Černá
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský mezi delegáty.
reklama

Výbor pro občanské svobody a spravedlnost Evropského parlamentu dnes projednával mediální situaci v České republice a dopady toho, že značnou část médií vlastní bývalý ministr financí, šéf ANO a velmi pravděpodobný příští premiér Andrej Babiš.

Z českých europoslanců měl při jednání sólo například Jaromír Štětina, který svým kolegům vyprávěl, jak Babiš zničil Lidové noviny, které on sám po roce 1989 za podpory Václava Havla obnovoval. Teď tam prý panuje tvrdá autocenzura.

„Naše veřejnoprávní média jsou přes určité problémy kvalitní. Fungují nezávisle. Problém vidím v osobě jednoho člověka,“ přidal se jeho kolega Jiří Pospíšil.

Pochválená Česká televize připomněla ve svém vysílání i vystoupení polského europoslance Marka Jurka. Ten připomněl, že Andrej Babiš, který je zde projednáván, měl za blízkou spolupracovnici eurokomisařku Věru Jourovou. „Tato paní Jourová zde, v tomto sále, vyhrožovala Polsku, že nám odebere evropské fondy, které nám náleží,“ připomněl europoslanec.

Aby se nemluvilo jenom o Andreji Babišovi, vytáhla zástupkyně Reportérů bez hranic Julie Majerczaková i českého prezidenta Miloše Zemana a připomněla, že nedávno vyzýval k likvidaci novinářů. „Ti, kdo se pouštějí do novinářů, jsou ti, kteří nechtějí skládat účet lidem. On útočí na novináře jako na celek, instituci,“ horlila zástupkyně novinářské neziskovky.

Na to si vzal slovo europoslanec Tomáš Zdechovský. Za jeho zády seděl šéf českého Syndikátu novinářů a známý novinář Adam Černý a rovněž šéfredaktor Respektu Erik Tabery, který se do europarlamentu přijel na jednání podívat.

S Taberym a Černým za zády tedy lidovecký europoslanec spustil: „My se za Miloše Zemana v České republice velmi stydíme. Protože Miloš Zeman často svá vystoupení provádí ve stavu, který bychom těžko okomentovali jako stav střízlivý. Dokud bude prezidentem, budeme se za něj stydět. Ale neberte to prosím tak, že Miloš Zeman útočí na média,“ žádal europoslance.

 

 


 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profil Karla Gotta ožil! K českému národu míří tento silný vzkaz. A dojemné FOTO

19:05 Profil Karla Gotta ožil! K českému národu míří tento silný vzkaz. A dojemné FOTO

Ivana Gottová, manželka legendárního zpěváka Karla Gotta (†80), napsala na sociální síť poděkování v…