Mynář: Rath nemá štěstí jako Macek. Jeho kauzu nezastínily teroristické útoky v USA

27.05.2012 17:39

Předseda SPOZ Vratislav Mynář upozorňuje na to, že korupční skandál Davida Ratha odklonil pozornost od kauzy Janouška a jeho nehody a přirovnává tuto situaci k případu Miroslava Macka, od jehož kauzy se zpronevěrou odvrátil pozornost teroristický útok v USA. Rath prý nemá takové štěstí jako měl Macek.

Mynář: Rath nemá štěstí jako Macek. Jeho kauzu nezastínily teroristické útoky v USA
Foto: spoz.cz
Popisek: Vratislav Mynář
reklama

Podle Mynáře přišla kauza Rath "vhod" také Věcem veřejným. "Na Ratha je nyní zaměřena pozornost všech. Veřejných činitelů, kteří přemítají, kde a kdy jim byly předány podobné krabice a co kdy a komu řekli do telefonu, ale převážně všech občanů, kteří nevěřícně kroutí hlavou," píše Mynář na stránkách Strany práv občanů - Zemanovci (SPOZ).

Prostor pro korupci nebývalých rozměrů podle něj otevřela v České republice možnost získat dotace z Evropských fondů. "Nahrává tomu i nesmyslný počet operačních programů. Zatímco v jiných evropských státech stačí 5 až 6 programů, u nás jich máme rovnou 26. To dělá z celého systému nepřehlednou skrumáž, ve které se dá spousta milionu odklonit," míní předseda strany SPOZ.

Je to poslední šance

Mynář vidí v kauze Rath naději, jak vrátit českým politikům důvěru ze strany veřejnosti. "Politická kultura je na bodu nula a důvěra v politiky jakbysmet. Je tady poslední šance, jak zachránit poslední zbytky veřejného života u nás. Pokud tentokrát vše projde se ctí a hejtman bude náležitě potrestán, pak je šance, že lidé uvěří, že alespoň Policie a justice začaly znovu fungovat," uzavírá politik.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…