Mynář má další problém s majetkovým přiznáním. A Hrad vzkazuje lidem...

14.07.2015 11:55

Kancléř prezidenta Miloše Zemana pokračuje v kličkování. Znovu nepředal majetkové přiznání, jak to po něm požaduje zákon. Tentokrát ječ o přiznání za rok 2014, v němž už by se měla objevit i vila, kterou Mynář koupil velmi levně. Server Lidovky.cz zjišťoval, jestli toto majetkové přiznání jen neleží na Hradě, jenže neleží. A ba Hradě navíc tvrdí, že majetkové přiznání je každého věc.

Mynář má další problém s majetkovým přiznáním. A Hrad vzkazuje lidem...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kancléř prezidenta Vratislav Mynář
reklama

Kancléř Vratislav Mynář opět nesplnil svou zákonnou povinnost, když neodevzdal ke 30.6 majetkové přiznání, jak měl. Kancelář prezidenta republiky se k tomu nechce vyjadřovat, neboť není evidenčním orgánem. Když se po něm server přesto i nadále neodbytně ptal, dostal odpověď.

„No tak to vám nepomůžu. A vy ho tak enormně potřebujete, že se po něm tak ptáte? Majetkové přiznání je každého věc,“ uvedla šéfka oddělení styku s veřejností Jaroslava Janáčková. Majetkové přiznání se prý nenachází ani někde v šuplíku n Hradě, jak Mynář tvrdil o dokumentu z roku 2013, než ho předal poslankyni Věře Kovářové (STAN) a není ani v Poslanecké sněmovně.

Poslankyně proto hodlá za Mynářem zajít znovu a bude po něm chtít, aby se majetkově odhalil. To co předvádí totiž podle jejího názoru poškozuje pověst úřadu prezidenta republiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

16:18 „U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

Nadržuje Česká televize některým politickým stranám? Ovlivňují ji politici? Má vyvážené zpravodajstv…