Mynář se nediví strachu Němcové. Tato vláda je prý pro pravici opravdu nebezpečná

10.07.2013 17:57

Prezidentův kancléř Vratislav Mynář se podle svých slov nediví předsedkyni Poslanecké sněmovny Miroslavě Němcové. Ta Rusnokovu vládu označila za toxickou a nebezpečnou. Nebezpečná podle Rusnoka opravdu je, ale pro koalici Němcové.

Mynář se nediví strachu Němcové. Tato vláda je prý pro pravici opravdu nebezpečná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vratislav Mynář
reklama

„Protože je to vláda odborníků,“ vysvětlil stručně Vratislav Mynář ve Dvaceti minutách Radiožurnálu. „Myslím, že je to nebezpečné nejen pro tyto strany, ale i strany opozice,“ dodal. Levicová opozice totiž podle něj jednoduše kritizuje kroky pravice, ale nyní nebude mít co kritizovat. „Protože budou tu práci určitě dělat líp,“ míní Mynář.

Během dne se objevila kritika Rusnokovy vlády, že jde spíše o vládu přátel Miloše Zemana. To Mynář odmítá – už jen proto, že nikdo z ministrů není členem občanského sdružení Přátelé Miloše Zemana.

„Asi není žádným tajemstvím, že paní Benešová podporovala pana Zemana,“ připustil pouze spolu s tím, že Jiří Rusnok kdysi kandidoval za SPOZ. „Pokud to takhle chce někdo chápat,“ dodal. Zároveň ale odmítl, že by se jednalo například o Marii Benešové jako ženě v čele kandidátky SPOZ ve Středočeském kraji. Vyloučit to ale do budoucna nemůže.

Co se týče nynějšího sestavování vlády, Mynář byl prý nepříjemně zaskočen, jak někteří poslanci hned na začátku odmítli dát jí důvěru. „Je fér dát panu předsedovi šanci sestavit vládu,“ myslí si Mynář. Pokud by však akce skončila neúspěšně, prezident Zeman by zvažoval další kroky – i třeba jmenování vlády Miroslavy Němcové. „Říkal, že v případě neúspěchu by to byla alternativa, kterou by velmi zvažoval,“ připustil hradní kancléř.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profil Karla Gotta ožil! K českému národu míří tento silný vzkaz. A dojemné FOTO

19:05 Profil Karla Gotta ožil! K českému národu míří tento silný vzkaz. A dojemné FOTO

Ivana Gottová, manželka legendárního zpěváka Karla Gotta (†80), napsala na sociální síť poděkování v…