Myslel si, že Babiš je "bolševickej miliardář". Teď za něj kandiduje

03.08.2012 7:01

Dřív si myslel, že je podnikatel Andrej Babiš "bolševickej miliardář". Dnes se advokát Milan Hulík rozhodl bojovat o senátorské křeslo právě za Babišovo hnutí ANO 2011 a bojovat s korupcí.

Myslel si, že Babiš je "bolševickej miliardář". Teď za něj kandiduje
Foto: ANO 2011
Popisek: Andrej Babiš

"Víte co? Já už toho mám plný zuby. Tady se kradou miliardy, mnozí politici jsou součástí mafie. Ty případy z poslední doby - Bém, Rath. Vždyť to je něco úplně šíleného," vysvětluje Hulík deníku MF Dnes, proč se rozhodl vstoupit do politiky.

Nechce prý dělat politickou kariéru, ale protože je s poměry v politice dlouhodobě nespokojen a je členem výboru sdružení Veřejnost proti korupci, rozhodl se získat podporu v Senátu. "Třeba v Senátu najdu další dva tři podobně naštvané kolegy, můj názor pak bude mít mnohem větší váhu, než když ho pronese nějaký doktor Hulík, advokát," říká.

"Babiš je sympatický chlap"

Hulík nepopírá, že Babiše dříve rád neměl. Když prý viděl někde jeho fotku, říkal si, že je to "bolševickej miliardář". Zaujalo ho ale Babišovo nadšení pro boj s korupcí, a tak se s ním sešel. "Během 20 minut si mě získal. Zjistil jsem, že je to sympatický a charizmatický chlap," popisuje Hulík setkání s Babišem. Zašel prý i na Ústav pro studium totalitních režimů, prohlédl si Babišův spis a zjistil, že estébákem nebyl. A od toho, že byl členem KSČ je Hulík ochoten odhlédnout.

"Řekněte mi ale, kam mám jít bojovat proti korupci. Do ODS, nebo ČSSD? Nebo do topky s Kalouskem?" ptá se advokát a ospravedlňuje coby přesvědčený antikomunista své rozhodnutí.

Babiš dal Hulíkovi na kampaň pro podzimní volby dva miliony korun. "Nejsem mu kvůli tomu ničím zavázán," tvrdí Hulík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ŽIVĚ: Babiš s Orbánem na obhlídce hranic před nelegální migrací

16:46 ŽIVĚ: Babiš s Orbánem na obhlídce hranic před nelegální migrací

Český premiér Andrej Babiš (ANO) navštívil v Maďarsku svého kolegu, premiéra Viktora Orbána. Sešli s…