NECENZUROVANÉ VIDEO Popraven střelou do hlavy. Tálibánci znovu účtují

18.09.2021 20:37

Podle všech dostupných informací hnutí Tálibán po odchodu spojenců nabírá v Afghánistánu na síle. Americká ambasáda prý už začíná skartovat citlivé dokumenty a ničit vlajky a oblečení. Česká republika musí být podle senátora Faktora obezřetná při výběru, komu bude pomáhat. Vývoz demokracie se podle něho ne vždy povede, ale je škoda, že odcházíme.

NECENZUROVANÉ VIDEO Popraven střelou do hlavy. Tálibánci znovu účtují
Foto: Archiv PB
Popisek: Zajatci

Anketa

Jste pro povinné očkování seniorů proti covidu-19?

26%
71%
hlasovalo: 41957 lidí
Dění v Afghánistánu je pohledem médií upozaděno. Náš tamní zdroj z vysokého politického prostředí však sleduje situaci víc než pečlivě. V sobotu odpoledne jsme od něho získali řadu nových materiálů, včetně popravy neznámého muže uprostřed pouště. Dotyčnému je nejprve povoleno modlit se, následně je zastřelen. Celý incident trvá téměř dvě minuty, ParlamentníListy.cz uveřejňují jen část, a to z důvodu užité brutality.

Na dotaz, proč byl dotyčný člověk zabit, jsme získali tuto odpověď: „Nevíme. Nikdo ovšem nemá právo brát spravedlnost do vlastních rukou. Toho člověka nechali pomodlit, pak ho sprostě střelili. Toto je vláda Tálibánu,“ dodal.

Evropská unie hodlá posílat Afgháncům po zabrání země islamisty z radikálního hnutí Tálibán až čtyřikrát větší objem financí než dříve. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová avizovala, že v příštích týdnech země EU do Afghánistánu pošlou první část podpory ve výši 100 milionů eur, a šéf unijní diplomacie Josep Borrell za podpory mnohých europoslanců doplnil, že nutné bude pomoci i tamním uprchlíkům či hovořit s Tálibánem „o lidských právech“.

Činitelé EU nejsou sami. OSN žádá, aby do Afghánistánu proudily stamiliony dolarů. Okamžitá pomoc má být nutná pro 93 procent obyvatel Afghánistánu. Informace je na serveru Euractiv.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec s dramatickým výrazem: Podle informací Otázek Zeman s ošetřovatelkou trénoval podpis

13:47 Moravec s dramatickým výrazem: Podle informací Otázek Zeman s ošetřovatelkou trénoval podpis

V první hodině Otázek Václava Moravce se sešli předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a dnes již býval…