NKÚ nebude mít sídlo od státu. Bude se stavět nebo kupovat

06.08.2012 16:17 | Zprávy

Nové sídlo Nejvyššího kontrolního úřadu se zřejmě nebude nacházet v budově, kterou by vlastnil stát. Úřad proto uvažuje o výstavbě nebo koupi sídla a také o pronájmu ploch. "Vládní dislokační komise nám sděluje, že nemá možnost nám žádnou budovu zajistit," řekl na pondělním setkání s novináři viceprezident úřadu Miloslav Kala.

NKÚ nebude mít sídlo od státu. Bude se stavět nebo kupovat
Foto: hns
Popisek: Kontrolní protokol NKÚ, ilustrační foto.

Úřad hledá nové sídlo již delší dobu, zatím sídlí v pronajaté budově v Praze a nájemní smlouva skončí v příštím roce. Úřad pro hledání nového sídla vytvořil pracovní skupinu. "My jsme si udělali takové pracovní kritérium, že pokud bude levnější výstavba, tak budeme stavět, pokud bude levnější nákup nemovitosti, tak nakoupíme," uvedl Kala. Zdůraznil, že zatím není ještě nic rozhodnuto.

Ředitel odboru komunikace úřadu Jaroslav Broža řekl, že pokud by se však ještě našla vhodná budova ve vlastnictví státu, dá úřad tomuto nejlevnějšímu řešení přednost. Nejvyšší kontrolní úřad již v tisku zveřejnil inzerát, v němž nezávazně, kvůli průzkumu trhu, hledá vhodné kancelářské plochy ke krátkodobému pronájmu nebo ke koupi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

Půjdete do vlády, která nebudete chtít přijmout Euro?

V čem je pro nás obyčejné smrtelníky EURO ekonomicky výhodné? Je na tom třeba Slovensko, které ho má ekonomicky líp než bylo před jeho přijetím? Mě to teda nepřijde a nevím, co by mě jako pracujícímu člověku s podprůměrným platem, který má ale větší lidí v zemi, přineslo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mezi kolegy umělci má kvůli PL zle. Michal Gulyáš reagoval na štiplavý dotaz

11:57 Mezi kolegy umělci má kvůli PL zle. Michal Gulyáš reagoval na štiplavý dotaz

„Hrál jsem celý život, teď žiju!“ ujistil hejtry herec Michal Gulyáš, který by rád obsadil křeslo v …