Na Bakalově webu přitvrzují: Trump skutečně má velmi blízko k Hitlerovi. Třeba nebrání diskriminaci LGBT komunity...

27.07.2018 12:19

Publicistka Helena Zikmundová na serveru Aktuálně.cz z portfolia miliardáře Zdeňka Bakaly varuje, že 45. prezident USA Donald Trump páchá hrozivé věci a svět tomu po hříchu věnuje příliš málo pozornosti. Arogantní Trump, který údajně zcela přehlíží chudé, prý přitom svým chováním může ovlivnit a dokonce ohrozit celý svět. Zikmundová se také zastala profesora Igora Lukeše, který se minulý týden pustil do slovní přestřelky s Ladislavem Jaklem.

Na Bakalově webu přitvrzují: Trump skutečně má velmi blízko k Hitlerovi. Třeba nebrání diskriminaci LGBT komunity...
Foto: White house
Popisek: Donald Trump
reklama

45. prezident Donald Trump se podle komentátorky Zikmundové dopouští celé řady zhůvěřilostí. „Jeho ješitnost, ignorance, odpor vůči chudým a fatální korumpovatelnost mají za následek prakticky denní zprávy o tom, které další občanské svobody jsou v ohrožení nebo kolik svých zdokumentovaných výroků prezident popřel. Ničí představivost, asi nedokáže úplně pojmout následky toho, když se příslovečným vůdcem svobodného světa stane člověk, kterému zcela chybí empatie a který toho za svůj život nalhal tolik, že už zjevně nechápe koncept pravdy nebo faktů,“ napsala dáma.

O to horší prý je, jakým způsobem se k Trumpovi stavíme v České republice. Prý až příliš shovívavě. Dokázala to údajně i debata profesora Igora Lukeše z univerzity v Bostonu s někdejším spolupracovníkem exprezidenta Václava Klause Ladislavem Jaklem. Lukeš si přímo ve vysílání stěžoval, že musí poslouchat Jaklovy lži a Zikmundová dala panu profesorovi za pravdu.

„Kromě oprávněné kritiky směrem k České televizi se následné reakce znovu dotkly často opakované otázky, jestli je spravedlivé přirovnávat trumpismus k nástupu německého fašismu. Lukeš se takového srovnání nedopustil, nicméně ve Spojených státech tato paralela jinak zaznívá denně. Obzvlášť v poslední době v souvislosti s rozdělováním uprchlických rodin a držením jejich dětí v klecích,“ pokračovala publicistka.

Trump sice není úplně stejný jako Hitler, ale podle Zikmundové k němu má poměrně blízko. Stejně jako Hitler se prý i Trump snaží vyčistit prostor od lidí, kteří s ním nesouhlasí. Nijak zvlášť údajně nebrání např. diskriminaci osob z LGBT komunity. Zikmundová má za to, že se tato politika těší nemalé podpoře části americké veřejnosti.

„Nedá se popřít, že přirovnání k Hitlerovi jsou ve věku internetu nadužívaná stejně jako každý druhý rétorický obrat. Americký právník a autor Mike Godwin už někdy v roce 1990 formuloval bonmot, který je dnes známý jako Godwinův zákon: „Čím delší on-line diskuse, tím vyšší pravděpodobnost, že někdo někoho přirovná k Hitlerovi.“ Tentýž Mike Godwin ale v posledních letech opakovaně prohlásil, že v případě Trumpa a následků jeho politiky se taková argumentace dá použít zcela legitimně,“ pokračovala publicistka.

Trump přitom nepracuje ve prospěch USA, alespoň ne podle Zikmundové. Své vítězství v prezidentských volbách využívá údajně jen k tomu, aby posílil ekonomickou elitu USA, elitu, ke které sám patří.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci

11:54 Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci

Premiér Andrej Babiš (ANO) požádal poslance o prodloužení nouzového stavu až do 11. května a podrobn…