Na Benešovou vytáhli smlouvu s advokáty. Přes mě to vůbec nešlo, odmítá ministryně

10. 1. 2020 18:40

Ministerstvo spravedlnosti podepsalo smlouvu s bývalou kanceláří své šéfky resortu Marie Benešové. Píše o tom dnešní deník Právo.

Na Benešovou vytáhli smlouvu s advokáty. Přes mě to vůbec nešlo, odmítá ministryně
Foto: Repro TV Barrandov
Popisek: Ministryně spravedlnosti Marie Benešová
reklama

Advokátní kancelář Císař, Češka, Smutný podepsala na konci roku 2019 smlouvu s ministerstvem spravedlnosti na poskytování právních služeb. Resortu šéfuje Marie Benešová, která v kanceláři několik let působila. Spekulace ohledně možného střetu zájmů Benešová odmítá. 

Kancelář bude účtovat 2500 korun bez DPH za každou odpracovanou hodinu, maximálně však do celkové výše čtyři tisíce korun, píše server Novinky.cz. Benešová pak odmítá, že by smlouvu vůbec viděla. „Tu tady podepisovala právnička, protože šlo o zakázku do půl milionu korun, takže to přes mě nešlo,“ uvedla Benešová a dodala, že s kanceláří není v kontaktu. Působila tam zhruba do roku 2008. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maláčová v problémech. Ještě horší čekají na Hamáčka, a nejen kvůli radovánkám na dovolené. Poprvé se začalo mluvit o pádu vlády

14:02 Maláčová v problémech. Ještě horší čekají na Hamáčka, a nejen kvůli radovánkám na dovolené. Poprvé se začalo mluvit o pádu vlády

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) má potíže. Na její ministerstvo vtrhla polic…