Na Dobešovu ministerstvu končí jeden z tvůrců vysokoškolské reformy

20.01.2012 20:50

Z ministerstva školství odešel Jiří Nantl, který připravoval vysokoškolské reformy. Za důvod své rezignace uvádí reorganizaci úřadů. Odmítá, že by to nějak souviselo s čtvrtečním protestem Univerzity Karlovy proti chystané reformě.

Na Dobešovu ministerstvu končí jeden z tvůrců vysokoškolské reformy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti, ilustrační foto
reklama

„Vážení a milí, v souvislosti s probíhající organizační změnou jsem považoval za nutné ukončit již dva týdny trvající diskusi mezi panem ministrem, panem náměstkem a mnou tím, že ke dni 31. ledna tohoto roku rezignuji jako ředitel odboru vysokých škol,“ citoval deník Česká pozice z dopisu, který Nantl rozeslal svým kolegům. Nantl tvrdí, že o odchodu uvažoval už dlouho.

Vysokoškolské reformy odmítla na začátku ledna většina akademických senátů univerzit. Univerzita Karlova dokonce vyzvala vládu, aby novelu neschválila. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor:
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

16:18 „U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

Nadržuje Česká televize některým politickým stranám? Ovlivňují ji politici? Má vyvážené zpravodajstv…