Na Donbas dorazil z Ruska konvoj s potravinami a léky pro Debalceve

20.02.2015 11:01 | Zprávy

Mimořádný konvoj s údajně humanitární pomocí dnes dorazil na východ Ukrajiny. Podle ruských médií přivezl především pomoc pro město Debalceve, které tento týden dobyli proruští separatisté. Kamiony prý přivezly především potraviny a léky, ovšem aniž by náklad prošel ukrajinskou celní kontrolou.

Na Donbas dorazil z Ruska konvoj s potravinami a léky pro Debalceve
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Plakát žádající pomoc Donbasu

Třicet nákladních automobilů vyloží 200 tun nákladu v Doněcku a Luhansku, odkud pak budou povstalci rozesílat pomoc potřebným, napsala agentura TASS. Hlavním příjemcem bude Debalceve, kam budou převezeny zejména léky a potraviny. Kolonu prý ruské úřady sestavily urychleně s ohledem na změněnou situaci na frontě.

Ukrajinští celníci ruskou humanitární zásilku neodbavili, stejně jako v případě všech předešlých konvojů. Podle ruských médií se k odbavení odmítli dostavit. Na místě ale údajně byli zástupci kontrolní mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vam, čtk

Mír

Dobrý den, myslíte si, že je reálné, že válka skončí mírem a Ukrajina nepřijde o žádnou část svého území? Bylo by to tak správně, ale není to nereálné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Před rokem jsem byl v Kyjevě, vzpomínal Orbán. Herec mu prý nevěřil, že čas je proti němu

9:59 Před rokem jsem byl v Kyjevě, vzpomínal Orbán. Herec mu prý nevěřil, že čas je proti němu

Americký prezident Donald Trump a ruský prezident Vladimir Putin absolvovali další telefonický rozho…