Na Fischerův účet proudí miliony. Dluhy z kampaně jsou téměř uhrazeny

09.07.2013 8:52

Neúspěšný prezidentský kandidát Jan Fischer ani téměř šest měsíců po volbách nedokázal splatit dluhy, které vznikly v jeho kampani. V posledním týdnu se však na jeho transparentním účtu začaly „dít věci“. Přibylo na něm téměř čtyři a půl milionu korun, díky kterým může být zaplacena většina dluhů.

Na Fischerův účet proudí miliony. Dluhy z kampaně jsou téměř uhrazeny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Fischer

Na transparentním účtu byly vedeny pohledávky ve výši přibližně pět milionů korun, které bránily Fischerovi uzavřít volební účetnictví, jak učinili všichni jeho soupeři. V průběhu času se spekulovalo o různých dobrodincích, údajně ochotných mu na dluhy přispět, což však jeho finanční problémy nevyřešilo.

Během posledních šesti dnů však na transparentní účet Fischerovy kampaně připlulo více než 4,4 milionu korun, což mu umožnilo uhradit značnou část pohledávek. Fischerovi se tak možná podaří splnit jeho poslední slib, že veškeré dluhy budou uhrazeny "do úterý", tedy do dnešního dne.

Fischer se má stát ministrem financí v chystané vládě Jiřího Rusnoka. Měl by vykonávat rovněž funkci jejího místopředsedy. Fischer k tomu uvedl, že využije svých zkušeností s řízením úřednického kabinetu v letech 2009-2010.  


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …