Na Hradě se uskuteční konference k 15. výročí vstupu do NATO

12. 3. 2014 7:04

V Praze se dnes uskuteční konference k 15. výročí vstupu České republiky do Severoatlantické aliance. Celodenní akci na Pražském hradě zahájí prezident Miloš Zeman, který je z titulu své funkce nejvyšším velitelem českých ozbrojených sil. Na konferenci promluví také bývalý šéf NATO George Robertson nebo ministr obrany Martin Stropnický.

Na Hradě se uskuteční konference k 15. výročí vstupu do NATO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Po starých zámeckých schodech se dostaneme třeba k oblíbené pivnici U hrocha
reklama

Česká republika se stala členem NATO společně s Polskem a Maďarskem 12. března 1999. O 15 let později považují téměř tři čtvrtiny Čechů členství v Severoatlantické alianci za správné, uvedlo Centrum transatlantických vztahů.

O členství v NATO nyní usiluje řada dalších zemí jako Makedonie, Černá Hora nebo Bosna a Hercegovina. Blízko ke vstupu mají i Ukrajina a Gruzie. Pod vlivem některých západoevropských zemí, obávajících se zhoršení vztahů s Ruskem, NATO v roce 2008 na summitu v Bukurešti nezařadilo ani Ukrajinu, ani Gruzii do programu přípravy na budoucí členství v alianci. Prohlásilo ale, že v budoucnu se obě země členy NATO mohou stát.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…