Na Liberecku bude do Senátu za TOP 09 kandidovat přednosta chirurgického centra Hromádka

14.06.2016 9:29

Přednosta chirurgického centra v Krajské nemocnici Liberec Peter Hromádka bude kandidovat za TOP 09 do Senátu na Liberecku. Senát je dnes jednou z posledních možností, kde se dá usměrňovat politika současné vládní koalice, proto chce TOP 09 voličům nabídnout kvalitní osobnost a profesionála, řekl dnes ČTK k nominaci předseda liberecké organizace František Gábor. Hromádka je už sedmým kandidátem na senátora, kterého strany na Liberecku zveřejnily.

Na Liberecku bude do Senátu za TOP 09 kandidovat přednosta chirurgického centra Hromádka
Foto: senat.cz
Popisek: Senát ČR
reklama

Šestačtyřicetiletý Hromádka kandiduje jako nestraník. Je členem mnoha odborných lékařských společností. Na Liberecku se utká s dalšími šesti kandidáty. Kandidovat znovu nebude místopředseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS), který se rozhodl po 20 letech v Senátu skončit. Občanští demokraté nominovali také nestraníka – Martinu Bufkovou Rycheckou. Další kandidátkou do Senátu je Lidie Vajnerová za Budoucnost pro Liberecký kraj.

ČSSD vyslala letos do boje o senátní křeslo poslance a bývalého skokana na lyžích Pavla Ploce, který se mimo jiné utká se starostou Chrastavy Michaelem Canovem. Toho do voleb vyslali Starostové pro Liberecký kraj. Za KSČM kandiduje někdejší liberecký policejní ředitel Jaroslav Havelka a kandidátem ANO je majitel Zámeckého pivovaru Frýdlant Marek Vávra.

Před šesti lety vybírali voliči na Liberecku senátora z devíti kandidátů. Byl mezi nimi také třeba zpěvák Milan Drobný (SPOZ). Za TOP 09 tehdy kandidoval také lékař – primář cévní chirurgie Krajské nemocnice v Liberci Jan Marušiak. V prvním kole skončil třetí, když mu hlas dalo 13,92 procenta voličů. Do druhého kola postoupil kandidát ČSSD Stanislav Eichler, který se utkal se Sobotkou. Ten v roce 2010 své křeslo v Senátu podruhé obhájil, když mu hlas ve druhém kole dalo 54,02 procenta voličů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pikoru vyzvali k reakci a ta přišla drtivá. Kádrujete mi ženu? A to teprve začínáme

21:49 Pikoru vyzvali k reakci a ta přišla drtivá. Kádrujete mi ženu? A to teprve začínáme

Ekonomovi Vladimíru Pikorovi přišla ze společného projektu několika neziskových organizací „Rekonstr…