Na Mostecku pokračují opakované senátní volby

28.01.2017 6:49

Druhým dnem dnes pokračují opakované senátní volby na Mostecku. Volební místnosti budou otevřeny od 8:00 do 14:00. Výsledky by měly být známy do tří hodin po uzavření volebních místností. Do Senátu na Mostecku kandiduje devět lidí, mandát obhajuje lékařka Alena Dernerová.

Na Mostecku pokračují opakované senátní volby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátorka Alena Dernerová
reklama

Volební účast se první den voleb výrazně lišila podle okrsků. Vyšší byla v pátek například ve čtvrti Souš, minimum lidí chodilo k urnám v lokalitách, kde žije více sociálně slabých. Volebních okrsků je 124.

Český statistický úřad uvedl, že výsledky by dnes měly být známé přibližně do 17:00. Řádné volby v říjnu minulého roku vyhrála Dernerová, ve druhém kole předvědčivě porazila Jiřího Šlégra (ČSSD).

Opakování voleb nařídil Nejvyšší správní soud, který vyhověl třem stížnostem. Část Severočechů.cz nepovažovala Dernerovou za řádnou kandidátku hnutí. Mostecký magistrát podle soudu chyboval, když nereagoval na odvolání kandidatury Dernerové, o které těsně před volbami jménem hnutí požádala jeho místopředsedkyně a volební zmocněnkyně Hana Jeníčková. Mostecký magistrát ale tento krok nereflektoval a Dernerovou nevyškrtnul.

Kromě Dernerové a Šlégra se o místo senátora uchází lékař Jiří Biolek (STAN), ředitel základní školy Roman Ziegler (ANO), za TOP 09 stavbař Zbyněk Vodák. Za stranu Zdravého rozumu kandiduje aktivista za práva otců Jiří Fiala. Komunisté znovu vyslali do boje Josefa Néteka, ODS Libuši Hrdinovou a Řád národa Jiřího Siebera.

Pokud senátor nevzejde z prvního kola voleb, uskuteční se kolo druhé. Konalo by se v pátek 3. a v sobotu 4. února.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maláčová v problémech. Ještě horší čekají na Hamáčka, a nejen kvůli radovánkám na dovolené. Poprvé se začalo mluvit o pádu vlády

14:02 Maláčová v problémech. Ještě horší čekají na Hamáčka, a nejen kvůli radovánkám na dovolené. Poprvé se začalo mluvit o pádu vlády

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) má potíže. Na její ministerstvo vtrhla polic…