Na Paroubkově webu se opřeli do Zaorálka: Takto to bylo na Volyni…

25.03.2014 16:02

Podle redaktora píšícího pro web VašeVěc.cz Stanislava Klimenta není pravda, že by volyňští Češi na Ukrajině byli v bezpečí. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek uklidňoval o jejich stabilní situaci, Kliment ale připomíná vojenskou akci proti „obyčejnému banditovi“.

Na Paroubkově webu se opřeli do Zaorálka: Takto to bylo na Volyni…
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest na podporu Ukrajiny

„V noci na dnešek byl v průběhu speciální operace ukrajinského ministerstva vnitra v Rovně v západní Ukrajině zabit jeden z lídrů Pravého sektoru Oleksandr Muzyčko. Podle prvního náměstka ministra vnitra Vladimira Jevdokimova ukrajinská bezpečnost vyšetřuje případ ozbrojené zločinecké skupiny zapojený do trestních věcí na území Rovna, Rovenské oblasti i v dalších oblastech. Podle vyjádření Jevdokimova byl Muzyčko členem této skupiny,“ píše Stanislav Kliment.

Celý text ZDE.

„Trestní stíhání bylo zahájeno 12. března. V noci na dnešek potom byla zvláštní jednotkou Falcon speciální operace, při níž byli zadrženi tři bandité, kteří byli z Rovna převezeni do Kyjeva. V průběhu zásahu se Muzyčko, vyzbrojený útočnou puškou Klašnikov a pistolí Makarov, pokusil uniknout zatčení a zahájil proti policistům střelbu. Poté, co byl jeden z příslušníků jednotky Falcon zraněn, policisté střelbu opětovali. Muzyčko byl při přestřelce vážně zraněn a přivolaný lékař konstatoval na místě jeho smrt,“ popisuje událost bývalý výkonný redaktor časopisu Trend.

„Členové Pravého sektoru nyní tvrdí, že Muzyčko se stal obětí msty příslušníků ministerstva vnitra. Podle jednoho z nich byl s rukama v poutech zastřelen dvěma ranami do srdce poté, co se ti, kdo ho zastřelili, přesvědčili, že nemá neprůstřelnou vestu,“ přidává tvrzení druhé strany.

Činnost skupiny, ve které byl i Muzyčko, byla podle závěrů vyšetřování rozsáhlá a nebezpečná. „Tato zpráva má i vnitropolitický kontext. Včera řekl ministr zahraničí Zaorálek, že volyňským Čechům na Ukrajině nehrozí nebezpečí. Motivy jejich snahy vrátit se do Česka jsou prý spíše sociální než bezpečnostní. Volynští Češi si stěžovali právě na banditismus. Připomeňme, že Rovno leží na Volyni,“ uzavírá Kliment.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milion chvilek: Pravda o Mikuláši Minářovi

11:44 Milion chvilek: Pravda o Mikuláši Minářovi

Publicista a aktivista Jan Cemper na serveru Manipulátoři.cz upozornil na příspěvek jednoho z uživat…