Na Slovensku pletou bič na lenochy. Toto čeká lidi, kterým se nechce pracovat

21. 8. 2016 20:05

U našich východních sousedů dosahuje nezaměstnanost 9,4 procenta. V Česku je to přibližně jen 5,4 procenta. Vláda sociálnědemokratického Smeru Roberta Fica s tím hodlá něco udělat. Došlápne si na lidi, kterým se nechce pracovat. Krušnější časy prý nastanou i firmám, které zaměstnávají lidi na černo. Informuje o tom server Správy.Pravda.sk.

Na Slovensku pletou bič na lenochy. Toto čeká lidi, kterým se nechce pracovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rozkutálí se evropské dotace?
reklama

Vláda v Bratislavě se chystá zakročit proti lidem, kteří jsou nezaměstnaní, ale když dostanou pracovní nabídku, odmítnou ji. „Když nezaměstnaný dostane nabídku a bude ji neustále odmítat, stát se k němu musí začít stavět jinak, než jako k tomu, kdo reálně hledá práci,“ popsal svou představu slovenský premiér Robert Fico. Stejně tak se chystají častější kontroly u firem, kde vznikne podezření, že zaměstnávají lidi na černo. V úvahu přichází i zvýšení pokut pro tyto firmy. Příslušný zákon má být prý připraven do konce roku.

Celý text ve slovenštině najdete zde.

Slovenská ekonomika roste, ale řadě lidí se podle všeho vyplatí pracovat na černo a k tomu pobírat dávky. Nebo jednou za čas nějakou pracovní nabídku přijmout, ale do měsíce, či dokonce do týdne se na úřad práce zase vrátit. Tímto způsobem si nezaměstnaní zajistí, že nepřijdou o dávky v nezaměstnanosti. Jen v roce 2015 bylo na úřadech práce zaregistrováno 241 tisíc lidí. Řada z nich v daném roce našla s pomocí státu práci, jen více než tři tisíce lidí se vrátilo po prvním týdnu zpátky na úřad.

Neochota pracovat má však i racionální důvody. V Bratislavě by možná nejeden nezaměstnaný práci našel, jenže není jisté, že by měl kde bydlet. I kdyby prodal svůj dům někde na slovenském venkově, získaná suma za prodej bytu či domu  takovému člověku nevystačí ani na koupi jediného pokoje ve slovenském hlavním městě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A totalitní mašinerie spustila motory. Stačilo, aby Landovský otevřel dopis, ve kterém se psalo o otci Martina Zounara a jeho financích za ztvárnění Klementa Gottwalda

5:05 A totalitní mašinerie spustila motory. Stačilo, aby Landovský otevřel dopis, ve kterém se psalo o otci Martina Zounara a jeho financích za ztvárnění Klementa Gottwalda

CHARTA 77 Podle mnohých odborníků přesvědčivým dokladem o kinematografii první poloviny sedmdesátých…