Na Slovensku to po smrti Kuciaka stále vře. Lidé se svolávají do ulic

05.03.2018 16:45

Minulý týden se na Slovensku uskutečnily vzpomínkové akce, na nichž si lidé připomínali zavražděného novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenku. Vzpomínkového pochodu v Bratislavě se v pátek zúčastnil také slovenský prezident Andrej Kiska. Ten v neděli přišel s požadavkem na výraznou rekonstrukci vlády, nebo dokonce na předčasné volby. Tento týden možná ukáže, kolik Slováků má podobný názor jako Kiska.

Na Slovensku to po smrti Kuciaka stále vře. Lidé se svolávají do ulic
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Robert Fico

Slovensko se stále ještě vzpamatovává z vraždy sedmadvacetiletého novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Minulý týden si lidé připomínali práci, ale také hrůzný odchod Jána Kuciaka. Tento týden by podle serveru Aktuality.sk měly pokračovat. Jenže tentokrát už by lidé měli dát najevo, že si přejí společenské změny na Slovensku.

9. března v Bratislavě se uskuteční další protestní pochod za slušné Slovensko. „Dnes je zřejmé, že premiér Rober Fico a ministr vnitra Robert Kaliňák nereprezentují takové hodnoty, za které se v pátek postavily tisíce lidí na Slovensku a ve světě. Z tohoto důvodu pokračujeme v občanských shromážděních a vyzýváme všechny občany, aby se k nám přidali a vytrvali,“ píší na sociálních sítích organizátoři protestů.  

Současně s tím předložili dva požadavky. Především požadují zcela nezávislé vyšetření smrti mladých snoubenců. Současně s tím požadují obměnu vlády. Napříště by prý na Slovensku měli vládnout lidé, u nichž neexistuje podezření na korupční jednání. U nových politiků musí také být jasné, že nemají vazby na organizovaný zločin. Fico a Kaliňák zřejmě tyto požadavky nesplňují. Alespoň ne v očích organizátorů protestů.

Svolavatelé protestů nakonec dodávají, že nejsou členy žádné politické strany a že udělají všechno pro to, aby protesty proběhly slušně. Politici by si ale neměli plést slušnost se slabostí. Organizátoři jsou připraveni v protestech vytrvat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera Zeman... A teď něco ještě horšího. Nechtějte vědět, ke komu přirovnali Angelu Merkelovou

12:14 Včera Zeman... A teď něco ještě horšího. Nechtějte vědět, ke komu přirovnali Angelu Merkelovou

Na adresu Angely Merkelové se valí jedna pohroma za druhou. Merkelová končí v roli předsedkyně němec…