Na Slovensku vystřelila čísla nakažených. A to mají zavřené skoro všechno

25.12.2020 20:51

Slovensko o Vánocích zažívá zatím největší přírůstky pozitivně testovaných pomocí PCR testů na koronavirus od začátku epidemie. Dosud nejvyšší počet potvrzených případů pak připadl na Štědrý den, kdy byly pozitivně na koronavirus otestovány více než 4 tisíce lidí.

Na Slovensku vystřelila čísla nakažených. A to mají zavřené skoro všechno
Foto: repro Pravda.sk, tan
Popisek: Igor Matovič
reklama

Anketa

Je kruté, že v ČR na Vánoce umírá tolik kaprů?

hlasovalo: 7682 lidí
Slovensko na Štědrý den zaznamenalo až 4046 pozitivně testovaných lidí PCR testy. Tamní vláda přitom už minulou sobotu před Vánocemi rázně omezila volný pohyb obyvatel a zavřela vše s výjimkou prodejen se základními potřebami.

Dalších 1095 nakažených pak odhalily antigenní testy. Nikdo podle slovenského ministerstva zdravotnictví s covidem-19 24. prosince nezemřel.

Ministerstvo přitom dříve varovalo, že čísla z těchto dnů budou příliš nízká: „V souvislosti se statistikami ve dnech 24. až 26. prosince si vás dovolujeme upozornit, že během těchto tří dnů se čísla mohou jevit jako nízká. Nejde o zlepšení situace, ale jen o krátké ‚nadechnutí‘ a zasloužený odpočinek těch, kteří je denně zpracovávají během celého roku.“ Méně se má v tomto období testovat v odběrových místech, ale i na pitevnách, kde zjišťují, zdali měli zemřelí covid-19.

Nakažení jsou i někteří členové tamní vlády a jedním z nemocných je i samotný premiér Slovenska Igor Matovič.

Matovič dříve velmi razantně vystupoval proti lidem, kteří se stavěli proti rázným vládním nařízením a k rezignaci vyzval i místopředsedu vlády Richarda Sulíka. Ten podle něj vyvolával v občanech nenávist proti němu, a tím i k protipandemickým opatřením vlády. Poté, co nastoupil do karantény, své výzvy utlumil.

Na Štědrý den se pak slovenský premiér místo dalších výzev raději pomodlil. „Dej Bože štěstí této zemi,“ sdílel Matovič na svém facebooku.

V zemi, která má 5,5 milionu obyvatel, se nákaza novým koronavirem prokázala již u více než 165 tisíc lidí. 1732 lidí s covidem-19 na Slovensku zemřelo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Tlupy, fotbal, policie nula." Drsné zprávy Arenbergerovi. A ještě horší

19:54 ,,Tlupy, fotbal, policie nula." Drsné zprávy Arenbergerovi. A ještě horší

Nový ministr, ale staré praktiky? Ministr Arenberger v pondělí navrhne omezení setkávání pouze na dv…