Na Sněžku dnes vyrazí účastníci tradiční Svatovavřinecké pouti

10.08.2015 7:23

Na vrcholu nejvyšší tuzemské hory Sněžky se dnes v poledne uskuteční tradiční mše, která je součástí Svatovavřinecké pouti, na kterou míří stovky poutníků z České republiky i z Polska. Například ve Špindlerově Mlýně mají poutníci sraz v 07:30, v Peci v 08:15, zjistila ČTK z informací pořadatelů.

Na Sněžku dnes vyrazí účastníci tradiční Svatovavřinecké pouti
Foto: Radim Panenka
Popisek: Mše na Sněžce
reklama

Poutníci se kolem 11. hodiny většinou potkají u Slezského domu s poutníky z Polska, mši na vrcholu bude sloužit královéhradecký biskup Jan Vokál. Mezi poutníky z Pece by podle starosty Alana Tomáška měl být i bývalý prezident Václav Klaus, který je tradičním účastníkem výstupu.

Pouť na Sněžku se koná každoročně na svátek svatého Vavřince, který je patronem nejen kuchařů, cukrářů, pivovarníků či hostinských, ale i nejvyšších českých hor. Jméno svatého Vavřince také nese kaple, která stojí na vrcholu Sněžky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…