Na Václavák se vrátí Lidové milice a Veřejná bezpečnost

19.02.2018 11:30

O téměř třicet let zpátky se vrátí lidé, kteří se dnes kolem třetí hodiny odpoledne ocitnou na Václavském náměstí. Uvidí tady totiž Lidové milice a Veřejnou bezpečnost. Dnešní netradiční akci pořádají organizátoři demonstrace, která se koná v neděli 25. února také na Václavském náměstí. Jedná se o demonstraci za svobodu, demokracii a svobodné podnikání.

Na Václavák se vrátí Lidové milice a Veřejná bezpečnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Uniforma příslušníka SNB

Dnešní akci pojali organizátoři poměrně dost svérázně. Lidé, kteří přijdou na Václavské náměstí ve tři hodiny odpoledne, se totiž vrátí o několik desítek let zpátky. Jak se uvádí v mediálním avízu. „Lidové milice a Veřejná bezpečnost varují!“, po 29 letech se na pražské Václavské náměstí opět vrátí uniformy Pohotovostního pluku Veřejné bezpečnosti.
„Občané pozor! Antisocialistické živly už zase chtějí narušovat veřejný pořádek! Svou demonstrací svolanou na 25. února 2018 chtějí naivně protestovat proti iluzorní nesvobodě v České republice. Jak jinak lze chápat jejich hesla: ‚Nechceme zase vládu jedné strany‘, ‚Braňme pluralitní demokracii‘, ‚Neberte nám svobodu‘?“ píše se v avízu. Jak se dále uvádí, v pondělí 19. února proto příslušníci Pohotovostního pluku Veřejné bezpečnosti s podporou kolegů z Lidových milicí budou od 15 hodin varovat spoluobčany na pražském Václavském náměstí před účastí na chystané demonstraci! „Přijďte si poslechnout budovatelské písně a znovu si připomenout zašlou slávu uniforem komunistických ochránců socialistického zřízení,“ píše se v avízu.

„V Česku hrozí opět nástup vlády jedné strany“

Akci pořádají organizátoři Demonstrace za svobodu, demokracii a svobodné podnikání, konkrétně zástupci občanských iniciativ, podnikatelských sdružení, některých parlamentních i neparlamentních politických stran a Konfederace politických vězňů. Ti se rozhodli podpořit výzvu Mantinely demokracie, jejímž cílem, jak uvádějí, je především dodržování zásad demokratického vládnutí.
„V Česku hrozí opět nástup vlády jedné strany, plíživě se rdousí svoboda i demokracie. Jsou to hodnoty, za které se musí bojovat. S iniciativou Mantinely demokracie tudíž máme společné postoje i hodnoty,“ vysvětluje za organizátory demonstrace Radomil Bábek.
Na demonstraci vystoupí vedle řečníků také písničkář Vladimír Merta a další hudebníci. Programem provede Bára Štěpánová a Radomil Bábek, krátký projev pronese z politiků například Alexandra Udženija (ODS) nebo Jiří Pospíšil (TOP 09).
Na pořádek budou stejně jako při dnešní akci „dohlížet“ také lidé v uniformách Lidových milicí a Pohotovostního pluku Veřejné bezpečnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: David Hora

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je sranda: „Klimatický mládežník“ drží hladovku. A tohle mu Češi provedli

13:51 To je sranda: „Klimatický mládežník“ drží hladovku. A tohle mu Češi provedli

Aktivisté z Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí) už jsou zase na scéně. Tentokrát drží hlad…