Na akci Václavák bez aut představí svou práci policie i záchranka

01.04.2012 6:21

Václavské náměstí v Praze se dnes uzavře automobilové dopravě. V rámci letošní první akce Václavák bez aut bude připraven zábavní i vzdělávací program. Policisté a záchranáři lidem přiblíží svou práci a poučí je o pravidlech první pomoci a bezpečnosti na silnicích. ČTK to řekl Jan Adámek ze Sdružení Nového Města pražského, které akci spolupořádá.

Na akci Václavák bez aut představí svou práci policie i záchranka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zbraň, ilustrační foto

Po celý den od 08:00 do 18:00 budou k dispozici jízdní hlídky na koních a strážníci v uniformách z doby první republiky, kteří dětem na malém dopravním hřišti vysvětlí pravidla silničního provozu. Nové znalosti získají návštěvníci ve speciálním výukovém autobusu. U hotelu Jalta lidé uvidí pořádkovou jednotku takzvaných těžkooděnců. Prohlédnou si moderní policejní motorku i speciálně vybavené vozidlo cizinecké policie, takzvaný schengenský bus, který slouží k odhalování padělků cestovních dokladů.

Především pro pěší

K ulici Ve Smečkách přivezou záchranáři vozidlo známé pod názvem Golem, které používají při výjimečných událostech. "Návštěvníci se tady poučí a prakticky si vyzkouší jak správně postupovat při poskytování první pomoci a prohlédnou si speciální zdravotnickou techniku," uvedl Adámek. Ve spodní části Václavského náměstí bude k vidění historická i současná hasičská technika a také americké džípy z druhé světové války.

Zákaz vjezdu na Václavské náměstí bude platit každou první neděli v měsíci až do října. Od pondělí se navíc rozhodnutím Prahy 1 dopravě zcela uzavře spodní polovina náměstí, která se natrvalo změní v pěší zónu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Romové z Chanova přišli s peticí: Nechtějí „čunkodomy“ ani zadarmo. Opraví si ghetto sami, věří Piráti

20:44 Romové z Chanova přišli s peticí: Nechtějí „čunkodomy“ ani zadarmo. Opraví si ghetto sami, věří Piráti

„Když vás stáhnu z kůže, nikdo nepozná, kdo byl Rom, kdo Čech. Všude jsou chyby a nikdo není lepší,“…