Na akci Václavák bez aut představí svou práci policie i záchranka

01.04.2012 6:21 | Zprávy

Václavské náměstí v Praze se dnes uzavře automobilové dopravě. V rámci letošní první akce Václavák bez aut bude připraven zábavní i vzdělávací program. Policisté a záchranáři lidem přiblíží svou práci a poučí je o pravidlech první pomoci a bezpečnosti na silnicích. ČTK to řekl Jan Adámek ze Sdružení Nového Města pražského, které akci spolupořádá.

Na akci Václavák bez aut představí svou práci policie i záchranka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zbraň, ilustrační foto

Po celý den od 08:00 do 18:00 budou k dispozici jízdní hlídky na koních a strážníci v uniformách z doby první republiky, kteří dětem na malém dopravním hřišti vysvětlí pravidla silničního provozu. Nové znalosti získají návštěvníci ve speciálním výukovém autobusu. U hotelu Jalta lidé uvidí pořádkovou jednotku takzvaných těžkooděnců. Prohlédnou si moderní policejní motorku i speciálně vybavené vozidlo cizinecké policie, takzvaný schengenský bus, který slouží k odhalování padělků cestovních dokladů.

Především pro pěší

K ulici Ve Smečkách přivezou záchranáři vozidlo známé pod názvem Golem, které používají při výjimečných událostech. "Návštěvníci se tady poučí a prakticky si vyzkouší jak správně postupovat při poskytování první pomoci a prohlédnou si speciální zdravotnickou techniku," uvedl Adámek. Ve spodní části Václavského náměstí bude k vidění historická i současná hasičská technika a také americké džípy z druhé světové války.

Zákaz vjezdu na Václavské náměstí bude platit každou první neděli v měsíci až do října. Od pondělí se navíc rozhodnutím Prahy 1 dopravě zcela uzavře spodní polovina náměstí, která se natrvalo změní v pěší zónu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk, mp

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Takovou armádu už Ukrajina mít nebude.“ Analýza loňské ofenzivy. Velké chyby

15:00 „Takovou armádu už Ukrajina mít nebude.“ Analýza loňské ofenzivy. Velké chyby

Royal United Services Institute (RUSI) je nejstarší think-tank pro otázky obrany a bezpečnosti. Tent…