Na hnutí ANO se dnes pořádá hon. A zavírající hostinští se na EET jenom vymlouvají. Babišův poslanec Pilný to vzal v ČT hodně drsně

30.11.2016 19:56

Poslanec Ivan Pilný z Babišova hnutí ANO ve středečním Interview ČT24 obsáhle promluvil k elektronické evidenci tržeb, která naostro startuje 1. prosince. Tvrdě zkritizoval hostinské, kteří tvrdí, že musejí skončit kvůli EET. Je to prý jen výmluva, kterou Pilný neuznává. V závěru pořadu si postěžoval, že na hnutí ANO se dnes pořádá hon.

Na hnutí ANO se dnes pořádá hon. A zavírající hostinští se na EET jenom vymlouvají. Babišův poslanec Pilný to vzal v ČT hodně drsně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Pilný, lídr ANO za Královéhradecký kraj
reklama

V úvodu hájil zavedení výjimky z povinnosti podřídit se EET pro nejmenší živnostníky. „Když u téhle skupiny započítáte úlevy na daních na děti a tak podobně, tak vám toho moc pro státní rozpočet nezbude, prakticky to nepocítí. Ta úleva je prostě namístě. Uvítal bych, kdyby tento návrh přišel dřív, ale jde to správným směrem,“ zdůrazňoval host.  

Pilný prý dostal ujištění, že data získaná v rámci EET se budou patřičně analyzovat a podle toho, co se zjistí, přijdou novely zákona, případně ubude daňových kontrol. „Ti lidé, kteří platí poctivě daně, dopláceli na ty, kteří daně neplatili, a to teď skončí,“ věří poslanec.

Jak se Pilný dívá na hospodské, kteří kvůli EET končí? „Vymlouvat se na to, že vás zlikviduje EET, to je nesmysl, zvlášť pokud ještě zavedeme daňovou slevu u piva. Toto podnikání je prostě odsouzeno k zániku,“ udeřil tvrdě Babišův poslanec. Obratem ovšem uznal, že daňová sleva zavedena nebyla. „Pokud to podnikání bylo založeno z toho, že se neplatí daně, tak už to dál nebudou dotovat,“ pokračoval k tématu. Údaje pivovarů, že klesají objednávky piva, ještě neindikují, že tolik hospod kvůli EET zavře, soudí Pilný.

„Platit daně přece není trest, to je povinnost všech lidí této země,“ pokračoval. Domnívá se, že daně většina lidí platí a ti, kteří je platí, se EET nebrání. Berou to prý jen jako další povinnost spojenou s jejich podnikáním. Nic víc, nic míň.

Kromě toho ovšem uznal, že český daňový systém potřebuje radikální změnu, protože je příliš složitý. Podnikatelé by měli trávit vyplňováním daňových přiznání podstatně méně času.

Ve druhé polovině pořadu si posteskl, že na hnutí ANO se teď pořád útočí – kvůli EET, kvůli Andreji Babišovi a tak podobně. Pokud jde o střet zájmů, tak by podle Pilného stačil už současný zákon, který podle jeho názoru vůbec nepotřebuje novelizaci. Ta byla ušita proti jedinému člověku – proti Babišovi.

„Na to naše hnutí je prováděn víceméně hon. Tady vidíte, že všechny tradiční subjekty v Poslanecké sněmovně se dohodly, že se proti nám spojí, protože se jim nelíbí někdo nový, kdo nerespektuje zavedená pravidla hry a chce věci dělat jinak,“ kroutil hlavou host. „Nerespektuje pravidla hry, která politiku přivedla ke dnu,“ přisadil si Pilný.

Většina občanů je ale podle Pilného spokojená se stabilní vládou. „Tato vláda v pohodě dovládne a je to určitě dobře i pro tuto zemi,“ konstatoval.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putovní dvojice ruských agentů? Tu spáchají výbuch, tu útok novičokem? Generál Šándor jen kroutil hlavou

13:03 Putovní dvojice ruských agentů? Tu spáchají výbuch, tu útok novičokem? Generál Šándor jen kroutil hlavou

Hosty druhé části nedělní Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News byli generál Jiří Šedivý a bezp…