Na jednání v poslaneckém klubu se imunita nevztahuje, myslí si právník

28.08.2012 22:52 | Zprávy
autor: vfe

Poslanec Vít Bárta (VV) žádá Nejvyšší soud, aby byl vyňat z trestního stíhání. Tvrdí, že ho v době, kdy podle soudu spáchal trestný čin, chránila poslanecká imunita. Podle právníka Jana Wintra se ale na to imunita nevztahuje. Zdůrazňuje, že poslanecký klub není orgánem sněmovny.

Na jednání v poslaneckém klubu se imunita nevztahuje, myslí si právník
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vít Bárta

V pořadu Události, komentáře právník Jan Wintr poukázal na to, že Poslanecký klub není orgánem Poslanecké sněmovny, je to spíš porada poslanců určité strany.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Vy věříte, že v bitcoinové kauze přijde nějaké rozřešení?

Jako právnička, jaké zákony byly podle vás porušeny? Jaké tresty mohou padnout? Pochybil podle vás jen Blažek nebo i někdo další? Kdo případně? Já myslím, že problém je, že politici za svá rozhodnutí nenesou trestní odpovědnost, že když způsobí nějakou škodu, nemusí jí platit. Nebo se pletu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tůt, tůt!“ Chvilkaři pochodovali. Doprava v Praze kvůli nim stála

20:45 „Tůt, tůt!“ Chvilkaři pochodovali. Doprava v Praze kvůli nim stála

Protestní pochod spolku Milion chvilek pro demokracii dnes na 45 minut zastavil provoz na jedné z ne…