Na jihočeskou demonstraci proti komunistům má dorazit i kritik Rejžek

17.11.2012 7:12

Stovky lidí se podle organizátorů chystají na dnešní shromáždění na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II., na němž chtějí vyjádřit nesouhlas s účastí komunistů ve vládě Jihočeského kraje. Akce, na které by měl vystoupit například i ředitel Jihočeského divadla a senátor Jiří Šesták nebo kulturní kritik Jan Rejžek, začíná v 15:00.

Na jihočeskou demonstraci proti komunistům má dorazit i kritik Rejžek
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Vojtěch Filip - sjezd KSČM Liberec 2012

"Chceme tímto krokem vyjádřit nesouhlas s tím, že komunisté mají v kraji zákonodárnou moc," řekl. Podle něj se shromáždění zúčastní studenti ze zhruba deseti středních škol a z Jihočeské univerzity. "Nechci předem odhadovat, kolik lidí dorazí. Byl bych ale spokojený, kdyby jich přišlo aspoň 500," uvedl jeden z pořadatelů a student třeboňského gymnázia Dominik Hořejší.

V Jihočeském kraji uzavřela koalici vítězná ČSSD s druhou KSČM. Komunisté mají tři místa v krajské radě. Uvolněný post radní pro školství a kulturu získala učitelka strakonické základní školy Vítězslava Baborová. Učitel třeboňského gymnázia Martin Rosocha nato sepsal petici proti tomu, aby krajské školství vedl zástupce komunistů. Petici už podepsalo téměř 8000 lidí.

Studenti třeboňského gymnázia v pondělí vstoupili do stávkové pohotovosti. Následně je podpořily i jiné střední školy v kraji a Jihočeská univerzita.  

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Míšenci bývají hezcí lidé. Češi se bojí mísení kultur. Nová krev by jim prospěla,“ Drtinová zpovídala novinářku Jezairiovou

20:02 „Míšenci bývají hezcí lidé. Češi se bojí mísení kultur. Nová krev by jim prospěla,“ Drtinová zpovídala novinářku Jezairiovou

Novinářka Pavla Jezairiová byla hostem interview Daniely Drtinové na serveru DVTV.cz. Jezairiová se …