Na jižní Moravě bude dnes cvičení k rozsáhlému výpadku elektřiny

26. 3. 2015 8:23

Na jižní Moravě bude dnes cvičení Blackout, při němž si energetici, ale také zdravotníci, policisté, hasiči nebo dopravci prověří, jak by postupovali při rozsáhlém a déle trvajícím výpadku elektrické energie. Cvičení bude štábní a bude mít proto podobu jednání krizových štábů. Dodávka elektřiny nebude omezena. Akce potrvá od 07:00 do 19:00.

Na jižní Moravě bude dnes cvičení k rozsáhlému výpadku elektřiny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek
reklama
Jediným místem, kde se obyvatelé kraje stanou pomyslnými účastníky cvičení, budou tři křižovatky v Brně, které budou dočasně řídit dopravní policisté. Provoz to neovlivní. 
   
Podle námětu nastane výpadek proudu ráno. Způsobí jej špatné klimatické podmínky. "Je nutné ověřit, jak bychom zvládli dodávat v krizové situaci energii do klíčových institucí, jako jsou například nemocnice, a to z náhradních zdrojů," uvedl k cvičení jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD). 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ste, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havlíček se neudržel: Když byl ministrem financí Kalousek, v čase krize řídil státní kasu tak, že se z toho stát vzpamatovával deset let

12:45 Havlíček se neudržel: Když byl ministrem financí Kalousek, v čase krize řídil státní kasu tak, že se z toho stát vzpamatovával deset let

Moderátorka Terezie Tománková přivítala v nedělní Partii televize Prima ministryni financí Alenu Sch…