Na každou svini se vaří voda, protestovalo se pod koněm proti Babišovi. Zněla slova Knížáka a Štěpánové, dorazil zemědělec, kterému prý vyhrožovali smrtí

30. 9. 2017 18:49

REPORTÁŽ Zhruba dvě stě lidí se dnes odpoledne vydalo na Václavské náměstí k soše svatého Václava, aby na demonstraci facebookové skupiny AUVA vyjádřili svůj protest proti populistickým politikům.

Na každou svini se vaří voda, protestovalo se pod koněm proti Babišovi. Zněla slova Knížáka a Štěpánové, dorazil zemědělec, kterému prý vyhrožovali smrtí
Foto: Vít Hassan
Popisek: Demonstrace facebookové skupiny AUVA na Václavském náměstí

Demonstraci u koně symbolizovaly pytle s účtenkami, ale také obří nápis „Už je líp?“ Protesty směřovaly především proti šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Na demonstraci byly k dostání brožurky s podtitulem Savci a parazité na vzestupu, na nichž byly vypsány Babišovy společnosti a vyzýváno k jejich bojkotu. Nechyběla ani loga serverů iDnes.cz, Lidovky.cz či produktů Kostelecké uzeniny či Vodňanské kuře. A jaké jsou podle brožurky důvody k bojkotu? Morální, politické i zdravotní. „Je nutné omezit příjmy Andreje Babiše. Moc si kupuje peníze,“ poznamenává se v brožurce. 

Jeden z řečníků se pak ptal, co je vlastně Andrej Babiš zač. „Na mě osobně působí jako mafián,“ řekl za potlesku přítomných. Demonstranty podpořil svým vstupem po telefonu i bývalý šéf Národní galerie Milan Knížák. „Poprvé po mnoha letech mám pocit, že je naše republika ohrožena. Největší ohrožení vidím v lidech, kterým jde o osobní obohacení a osobní prospěch. Je ohroženo to nejzákladnější. Lidská svoboda. Ať jdou všichni k volbám a volí proti těmto lidem,“ řekl.

Následoval také on-li vstup po telefonu populární herečky Báry Štěpánové, která se vymezila nejen proti Andreji Babišovi, ale také proti Tomio Okamurovi (SPD). Ona sama, jak uvedla, bude volit buď TOP 09 nebo ODS. 

Předseda Asociace podnikatelů a manažerů Radomil Bábek pak uvedl, že jsme za uplynulé roky mohli zjistit, co je Andrej Babiš zač. „Andrej Babiš chce být u moci ze dvou důvodů – prvním je, aby ochránil svůj majetek,“ zmínil Bábek například Čapí hnízdo. Jako druhý pak zmínil důvod dalšího nabývání majetku. „Ať už díky dotacím, investičním pobídkám a státním zakázkám,“ říká Bábek důvody, proč prý chce být Babiš opět ministrem financí.  

„Chce být u moci, protože má špatnou minulost a spoustu peněz v budoucnosti. Struna, na kterou hraje, je zášť, zloba a závist. Hraje na voličskou strunu jako hrají komunisté a nacisté,“ dodal Bábek, jenž by rovněž volil ODS či TOP 09. Zmínil však i STAN a KDU-ČSL a velmi nerad by případně volil i ČSSD. 

Závěrem pak vystoupil také zemědělec Bohumír Rada, jenž dlouhodobě s Andrejem Babišem bojuje. Zmínil, jak jej nedávno někdo zastavil v obchodním centru a vyhrožoval mu zabitím. „Na každou svini se vaří voda,“ zakončil své vystoupení Rada.

Lidé na demonstraci tak poukazovali na politiky, kteří podle nich neříkají pravdu o tom, co doopravdy chtějí, ale říkají jen to, co lidé chtějí slyšet. Bojovali proti vládním nesmyslům, rozdělování společnosti, státnímu přehlížení problémových potravin, pěstování řepky jako hlavní suroviny zemědělství ČR a proti politickému ovládání médií.

Fotogalerie: - „Už je líp?“

Demonstrace facebookové skupiny AUVA na Václavském...
Na demonstraci facebookové skupiny AUVA na Václavs...
Demonstrace facebookové skupiny AUVA na Václavském...
Demonstrace facebookové skupiny AUVA na Václavském...
Demonstrace facebookové skupiny AUVA na Václavském...
Demonstrace facebookové skupiny AUVA na Václavském...

Nechyběly ani transparenty proti zákazům a příkazům vlády, které omezují svobodu lidí, varování proti nebezpečnému nárůstu vlivů bývalých členů StB na vládu Česka či proti korupci. „Nechceme žádné StBáky ve vládě“ nebo „Serou Vás vaše děti? Volte ANO a poserte jim život“, bylo mimo jiné na transparentech. 

Celé demonstraci přihlížela i Česká televize. Všechny projevy byly také překládány do angličtiny. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Zku*vysyne! Putinova děvko! Klaus ml. cílem drsného útoku na Národní třídě

11:04 VIDEO Zku*vysyne! Putinova děvko! Klaus ml. cílem drsného útoku na Národní třídě

Na Národní třídě to jako tradičně žije. A někteří lidé pociťují, jak si jiné skupiny představují svo…