Na koho si chcete stěžovat? udeřil Kubera na ODSáky v regionech

22.10.2012 8:01 | Zprávy
autor: mp

Teplice představují jediný modrý ostrůvek v oranžovo-rudém moři na severu Čech. V pozici primátora a senátora tam již dlouhá léta působí Jaroslav Kubera. Jeho úspěch podle něj dokazuje, že za současné tristní výsledy ODS nenese vinu ani tak premiér Nečas, jako spíše regionální politici. Obecné má Kubera za to, že vliv regionů na stranickou, ale i celostátní politiku je přemrštěný.

Na koho si chcete stěžovat? udeřil Kubera na ODSáky v regionech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera

Senátor Jaroslav Kubera je jedním z mála politiků, kteří uspěli v senátních volbách. Jak se mu to podařilo? V rozhovoru pro server Týden.cz odpovídá, že udržuje kontakt s lidmi, především na komunální úrovni. Je také primátorem severočeských Teplic a lidé vidí, že o ně pečuje.  Totéž by měla ODS udělat i na celostátní úrovni. Přestat se zabývat sama sebou a začít třeba rušit některá ministerstva. To by byl dobrý signál pro lidi.

Přemrštěný vliv regionů

"ODS se věnuje více sobě než lidem a to je špatně. Každý rozumný volič rozumí tomu, že se stát nemůže pořád zadlužovat, ale ta forma v lidech asi nevyvolává úplně obdiv. Já třeba nechápu, proč premiér víc nebouchnul do stolu a nezačala se rušit ministerstva. To je pro lidi signál, že se něco děje," míní Kubera.

Za prohru v krajských  volbách podle jeho názoru ale nemůže ani tak premír Nečas, ale spíše regionální lídři. Kubera, který je sám úspěšným regionálním politikem, má za to, že vliv jednotlivých regionů na chod ODS je příliš velký. Je třeba změnit způsob, jakým občanští demokraté fungují. Totéž si myslí i o Česku jako celku. Čtrnáct krajů je podle jeho názoru moc.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…