Na mítink DSSS v Brně dorazilo jen 20 lidí, policie nezasahovala

03.05.2014 19:31

Na předvolební mítink extremistické Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS), který se konal v sobotu po poledni na centrálním brněnském náměstí Svobody, dorazilo pouze 20 lidí.

Na mítink DSSS v Brně dorazilo jen 20 lidí, policie nezasahovala
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Tomáš Vandas na předvolebním mítinku v Mostě
reklama

Na akci přitom pořadatelé očekávali účast až 400 příznivců strany. Policie nemusela zasahovat, mítink se obešel bez konfliktů.

Předseda DSSS Tomáš Vandas na něm kritizoval Evropskou unii (EU). Zdůraznil, že to už není uskupení, do něhož ČR před lety vstupovala. Podle něj je členství pro Českou republiku v unii nyní nevýhodné; země je totiž ve vleku větších státu EU. Přesto se i zástupci DSSS budou účastnit blížících se eurovoleb.

DSSS chce prosadit, aby se konalo nové referendum o tom, zda má být ČR nadále členem evropského společenství. Vandas se domnívá, že by unie měla změnit svoji strukturu tak, aby již dále nebyly „národní vlády pouhými loutkovými vládami a vše se za ně nerozhodovalo v Bruselu". Podle něj je nyní klíčové, aby EU zastavila příliv přistěhovalců do Evropy. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

21:31 Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

„Tomu nebohému generálu Pavlovi nikdo ještě neřekl, že on prezidentem nebude,“ lituje komentátorka K…