Na otevření volební místnosti čekaly v Bruselu desítky lidí

26.01.2018 16:20

Asi čtyři desítky lidí čekaly dnes před českým velvyslanectvím v Bruselu na to, až se ve 14:00 otevře volební místnost pro druhé kolo prezidentských voleb. Na voličském seznamu je zde 819 lidí, mnoho dalších ale pravděpodobně dorazí hlasovat s voličským průkazem.

Na otevření volební místnosti čekaly v Bruselu desítky lidí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volič u volební urny, ilustrační foto
reklama

„Frontu na volby stojím dneska úplně poprvé v životě,“ řekla ČTK mladá žena, která si nepřála uvést své jméno. Hlasovat dnes co nejdříve bylo pro ni důležité i proto, aby stihla vyzvednout své dítě ze školky. Jiní rodiče ovšem ve frontě stáli rovnou i se svými potomky.

Richard Gadas žije v Bruselu skoro třináct let a na českém velvyslanectví ve čtvrti Ixelles absolvoval už několikery volby. „Myslím, že tyhle volby jsou jiné v tom, že jejich výsledek bude velmi symbolický,“ poznamenal.

Před dvěma týdny, v prvním kole hlasování, vybíralo v Bruselu českého prezidenta celkem 1043 voličů. Jednoznačným vítězem tu tehdy byl už v prvním kole Jiří Drahoš, který získal 51,5 procenta hlasů. Stávající hlava státu Miloš Zeman měl před 14 dny v Bruselu podporu jen 4,5 procenta místních voličů.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

22:11 Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

Novinářce Lucii Groene Odkolek ruply nervy nad facebookovým výlevem senátora Davida Smoljaka (STAN),…