Na pohřbu policistky byli i ministr a policejní prezident

12.05.2014 11:45 | Zprávy

Rodina, kolegové i ministr vnitra Milan Chovanec a policejní prezident Tomáš Tuhý se dnes ráno v Mělníku rozloučili s policistkou, kterou počátkem května smrtelně zranil řidič pod vlivem drog. Čestnou stráž u vchodu na hřbitov držela pražská jízdní policie, na závěr obřadu zazněly tři čestné salvy a státní hymna.

Na pohřbu policistky byli i ministr a policejní prezident
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Chovanec

"Bylo nám ctí, že jste sloužila u policie," uvedl Tuhý v projevu. Obřad se konal na hřbitově v části Mělník Chloumek. Po neveřejné části pro rodinu přišly uctít památku kolegyně dvě stovky policistů.

Pětatřicetiletá policistka zemřela 2. května ve službě na následky zranění, které jí způsobil řidič, jehož se policisté pokoušeli zastavit. Policistku srazil, navíc byl pod vlivem drog a měl uděleno zhruba deset zákazů řízení. Žena byla vdaná a měla dva malé syny. Dvaadvacetiletému řidiči hrozí až 16 let vězení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: dkr, čtk

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

Vy současnému prezidentovi vyčítáte, že dělá klukovské vzdoroakce?

A co jste tedy dělal vy, když jste byl prezident? Vždyť vy jste do jmenování vlády a jednotlivých ministrů zasahoval mnohem víc. A proč? Podle mě za tím byly jen vaše osobní důvody, což je podle mě horší. Takže proč myslíte, že teď můžete moralizovat někoho jiného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Polévka za 465 korun, langoš za 220. Muž se šel najíst na vánoční trhy v Praze. Ještě se z toho nevyspal

7:47 Polévka za 465 korun, langoš za 220. Muž se šel najíst na vánoční trhy v Praze. Ještě se z toho nevyspal

Na adventním věnci zítra zapálíme třetí adventní svíci, která symbolizuje radost, Radost však ani tr…