Na předávání státních vyznamenání se v ČT dívalo 745.000 lidí

29.10.2015 12:21

Na předávání státních vyznamenání ve Vladislavském sále Pražského hradu se ve středu v televizi dívalo 745.000 lidí. Bylo to o 170.000 diváků víc než loni a letošní sledovanost byla také vyšší než v roce 2013, kdy prezident Miloš Zeman předával vyznamenání poprvé. Tehdy se na ceremoniál v televizi dívalo 660.000 lidí. ČTK to dnes řekla mluvčí České televize (ČT) Alžběta Plívová.

Na předávání státních vyznamenání se v ČT dívalo 745.000 lidí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman předal státní vyznamenání ve Vladislavském sále Pražského hradu

Aspoň část středečního přímého přenosu sledovalo podle Plívové více než 1,2 milionu diváků starších 15 let. "Přenos z Pražského hradu se stal nejsledovanějším pořadem po osmé hodině večer," doplnila mluvčí.

Dohoda, že přímý přenos s projevem prezidenta a předáváním vyznamenání bude na státní svátek 28. října opět zajišťovat Česká televize, padla letos až na srpnovém jednání Zemana s generálním ředitelem ČT Petrem Dvořákem. Loni se Hrad a ČT kvůli přenosu z ceremoniálu přely. Ve vysílání ČT tehdy nastal desetiminutový výpadek přímého přenosu, který podle televize způsobil vypadlý jistič v rozvodně Pražského hradu.

Podle správy Hradu však jistič vypadl patrně kvůli přetížení způsobenému na straně ČT. Při letošním přenosu proto Česká televize použila nové technické řešení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

8:05 Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Humbuk kolem sochy maršála Koněva v pražských Dejvicích i zastavení…