Na vnitru bych ráda viděla Hamáčka. A Okamuru odvoláme z čela Sněmovny, pálila v ČT Valachová

20. 4. 2018 19:40

Hostem Interview ČT24 byla poslankyně za ČSSD Kateřina Valachová. Ta mimo jiné uvedla, že šéfem resortu vnitra by měl být samotný předseda strany Jan Hamáček.

Na vnitru bych ráda viděla Hamáčka. A Okamuru odvoláme z čela Sněmovny, pálila v ČT Valachová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslankyně Kateřina Valachová

„Jsme na začátku, nebo v poločase, ale dnes předsednictvo rozhodlo, že se obnoví jednání s hnutím ANO. V diskusi jsem vstup sociální demokracie do vlády hnutí ANO podporovala, ale samozřejmě za nových pravidel,“ sdělila v úvodu pořadu Valachová. 

„Mocenským symbolem se stalo ministerstvo vnitra. Nejsilnější je předseda vlády, následovaný ministrem financí a ministrem vnitra,“ sdělila Valachová, že ČSSD chtělo resort vnitra proto, že je to silové ministerstvo. A ČSSD jej podle ní chtěla především kvůli občanům.

„Ze strany hnutí ANO to nyní vnímáme jako signál, že nás hodlají respektovat ve vládě,“ podotkla Valachová a hovořila i o důvěře mezi hnutím ANO a stranou ČSSD. Kdo bude ministrem vnitra, Valachová neprozradila. Podle jejích slov se ještě o personáliích nehovořilo. Ona sama by na tomto postu ráda viděla předsedu strany Jana Hamáčka. 

„Trestní stíhání Andreje Babiše je především problém hnutí ANO,“ sdělila následně Valachová k trestnímu stíhání premiéra v demisi. „Není to tak, že by to bylo smeteno ze stolu, ale vyjednávači mají vyjednat co nejvíce z programu,“ dodala s tím, že ČSSD se snaží odvrátit vládu s SPD.

Řeč pak byla i o KSČM a o bohumínském usnesení, jež je stále platné. „Tolerance je v souladu s bohumínským usnesením,“ pohovořila o možné podpoře vlády ze strany KSČM. S komunistickou stranou vnímá Valachová programové průniky, co se však týče zahraničněpolitické orientace, tam ke shodě v žádném případě nedochází. Zároveň Valachová několikrát zdůraznila, že o vládním projektu strana vyjednává s hnutím ANO, nikoliv s KSČM. Jako pojistku vládní spolupráce pak Valachová zmínila fakt, že by mělo dojít k odvolání lídra SPD Tomia Okamury z předsednictva Poslanecké sněmovny. 

„Žádné vládní ambice nemám,“ poznamenala pak závěrem Valachová. „Naší snahou je, aby nás bylo víc, aby nás bylo ve veřejném sektoru víc. Takže pokud diskutujeme, kdo by mohl být ministrem i ministryní, tak se snažíme hledat nové tváře, abychom posílili tu první linii,“ uzavřela Valachová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Ruský agente, rozkryj se! Český herec si udělal „p*del“ z BIS. A co se mu nestalo...

14:23 VIDEO Ruský agente, rozkryj se! Český herec si udělal „p*del“ z BIS. A co se mu nestalo...

BIS nedávno ve Sněmovně oznámila, že rozbila a rozkryla síť ruských agentů FSB. Plukovník Koudelka o…