Nacionalistický hnůj u Drtinové a Veselovského. Z webu Jakuba Patočky přiletěla ostrá kritika

19.01.2016 18:36

Způsob moderování i výběr hostů internetové televize DVTV, jejímiž hlavními postavami jsou známí moderátoři Daniela Drtinová a Martin Veselovský, podrobil ostré kritice publicista Lukáš Senft v článku, který vyšel na levicovém serveru Deník Referendum.

Nacionalistický hnůj u Drtinové a Veselovského. Z webu Jakuba Patočky přiletěla ostrá kritika
Foto: ReproFoto. ČT
Popisek: Daniela Drtinová
reklama

Senft DVTV vyčítá, že v poslední době „vrstvy kvalitní žurnalistiky prokládá nacionálním hnojem“. Stýská si, že zmíněné médium se půl roku po vybrání dvou milionů korun od svých fanoušků proměnilo. „Přibyly reklamy a obskurní hosté. A ti, místo aby demokratickou debatu kultivovali, pracují na jejím verbálním rozleptání,“ tvrdí Senft.

Do rukou odborníků vkládáme etická dilemata a politické ožehavosti. „A když odborníci nejsou, vyrobí se. Potřebujeme znalce kultur? Tak se na geologa Cílka prostě přilepí cedulka filosof. A kdo odkryje tu – moderními technologiemi organizovanou – uprchlickou invazi? Povolejte Jana Petránka. Je to disident, tak je přece fuk, že argumentuje větou ‚říká se to na internetu‘,“ kritizuje Senft.

Celý text je ZDE

Chybou DVTV je podle něj výběr hostů. „Klíčem k pozvání je totiž falešná modla objektivnosti: nestranní budeme tehdy, když dostane pět minut k vyjádření pan Žid a po něm svých pět minut i pan Hitler. Nastává tak absurdní veletoč: po demokratickém a sociálně angažovaném názoru musí zaznít i jeho pravý opak,“ stěžuje si.

Vadí Petránkovo hulákání i Robejškovo lačnění

Vadí mu též, že vedle rozhovoru o zklidňování společenské hysterie naleznete na DVTV „Petránkovo hulákání o tom, že dialog s muslimy se nikdy nepodaří“ nebo „Robejškovo lačnění po omezení svobod a nejrůznější variace plivanců do tváře nezápadních národů“.

Terčem publicistovy kritiky je také fakt, že moderátoři často nevyžadují zdroje, argumenty ani důkazy.

„Opravdu demokratické médium ale musí střežit mantinely diskuse. Redaktoři musí být přísní a ostražití, zpochybňovat lži a bránit podrývání demokratického dialogu. A právě v tom DVTV poslední dobou selhává,“ píše publicista Senft s tím, že hosté Drtinové a Veselovského svá vystoupení často mění na propagační leták apokalyptických apelů. „A nabízená taktika je tradiční: zalátání společenských krizí nacionální záplatou,“ dodává Senft s tím, že Veselovský a Drtinová musí opustit moderátorskou servilitu.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čekají nás nejtěžší tři týdny epidemie, varuje datový analytik. JIP lůžka po celé zemi jsou zaplněná...

19:49 Čekají nás nejtěžší tři týdny epidemie, varuje datový analytik. JIP lůžka po celé zemi jsou zaplněná...

„Umře více lidí, ekonomiku to poškodí více a vir to nezastaví...“ komentuje na svém facebooku aktuál…