Náckové? Ne! Českem jede petice na obranu občanů Chemnitzu. A přicházejí výbušné informace

11.09.2018 12:20

Spolek Éra žen, mezi jehož zakladatelky patří například Klára Samková, zveřejnil petici na podporu demonstrantů v Saské Kamenici. V česky i německy psaném textu jeho autorky kritizují zejména nálepkování médií a politiků, kteří označují nespokojené obyvatele města za rasisty a neonacisty.

Náckové? Ne! Českem jede petice na obranu občanů Chemnitzu. A přicházejí výbušné informace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Klára Samková

„Když vláda přestane sledovat zájmy a prospěch svých vlastních občanů, je nejen právem, ale povinností řádných občanů slušně, leč důrazně protestovat. Takto v těchto dnech protestují v Chemnitzu řádní, slušní občané, mámy, tátové, staří lidé, kteří celý svůj život řádně pracovali a dnes se bojí ve své vlastní zemi, ve svém vlastním domově,“ píše se v textu petice, kterou si mohou zájemci vytisknout a podepsanou zaslat na adresu spolku.

Fotogalerie: - Chemnitz týden poté

Demonstrace v Chemnitz týden poté
Demonstrace v Chemnitz týden poté
Chemnitz týden poté- čelo  průvodu
My jsme lid, občanský protest. Hesla vedoucí průvo...
Lidé, protestující v Chemnitz proti imigraci
Protistrana vyvěsila transparent

Anketa

Podporujete návrh Václava Klause ml., aby Česko zákonem omezilo mazání příspěvků na sociálních sítích?

98%
2%
hlasovalo: 7913 lidí

Autorky petice, které dle svých slov zvažuji osobní účast na demonstracích v Saské Kamenici, kritizují zejména nálepkování politického a mediálního mainstreamu. „Když jedinou reakcí na takový občanský protest je ze strany politické moci a médií jen znevažování řádných občanů a jejich urážení nálepkami ‚xenofobové‘, ‚rasisti‘, ‚neonacisté‘, ‚extremisté‘, ‚extrémní pravice‘, není možné mlčet,“ píše se v petici, která se šíří po celé České republice.

„Když vlády rozdávají nijak nezasloužená privilegia a výhody nepřizpůsobivým skupinám a nelegálním migrantům, když vlády chrání údajná ‚lidská práva‘ zločinců a teroristů a dávají těmto vymyšleným ‚právům‘ přednost před skutečnými právy řádných občanů, když jsou ignorovány, uráženy a nálepkovány mámy, které mají oprávněný strach o své děti, když jsou ignorováni, uráženi a nálepkováni tátové, kteří mají strach o svoje ženy a dcery, když jsou ignorováni, uráženi a nálepkováni staří lidé, kteří se bojí chodit po svém vlastním městě, je namístě, aby každý řádný a zodpovědný občan vyjádřil svoji solidaritu: Ich bin ein Chemnitzer! I já jsem z Chemnitzu – Saské Kamenice!“ píše se v závěru petice.

V Saské Kamenici mezitím proběhla policejní razie v bytě a advokátní kanceláři zakladatele hnutí Pro Chemnitz Martina Kohlmanna. Společně s pětatřicetiletým advokátem čelí vyšetřování další dvě osoby z důvodu nezákonného publikování zatykače proti vrahům pětatřicetiletého Němce, jehož smrt odstartovala demonstrace ve městě. Vyšetřování již probíhá také se zaměstnancem drážďanského soudu, který zatykač ofotil a „vypustil do světa“.

Hnutí Pro Chemnitz však funguje dál a dle počtu příznivců své facebookové stránky získává stále na větší oblibě. Aktuálně zakladatelé hnutí naplánovali již pátou demonstraci, která se bude konat 14. 9. od 18:30. Předchozí demonstrace se dle médií účastnilo několik stovek až tisíc nespokojenců, samotné hnutí hovoří o 20 000 lidí.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kocáb šokoval: Kdyby v roce 1989 lidé o demokracii hlasovali, asi by neprošla

21:04 Kocáb šokoval: Kdyby v roce 1989 lidé o demokracii hlasovali, asi by neprošla

Zpěvák a politik Michael Kocáb, o němž bylo v posledních dnech často slyšet především v souvislosti …