Nádherný podzim solidarity, řekněme ne nenávisti. Berlínem prošel průvod posvěcený oficiálními autoritami

14.10.2018 11:36 | Zprávy
autor: mp

V centru Berlína bylo v sobotu hodně živo. Odehrála se tam demonstrace proti xenofobii a rasismu. Pořadatelé očekávali, že dorazí asi 40 tisíc lidí. Nakonec to bylo podle tvrzení demonstrantů 240 tisíc, média odhadovala „přes sto tisíc“. Demonstranti si s sebou přinesli transparenty s nápisy „Rasismus není alternativou“ nebo „Řekněte ne nenávisti vůči muslimům“. Informuje o tom server deníku Bild. Tentýž server však také přináší jeden varovný komentář.

Nádherný podzim solidarity, řekněme ne nenávisti. Berlínem prošel průvod posvěcený oficiálními autoritami
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Německé spolkové republiky

V centru Berlína na náměstí Alexanderplatz v sobotu v poledne odstartovala demonstrace proti xenofobii a rasismu. Akce nesla název „Za otevřenou a svobodnou společnost – solidarita místo vyloučení“. Pořadatelé předpokládali, že dorazí asi tak 40 tisíc lidí. Nakonec dorazilo přes 200 tisíc účastníků. Organizátoři hovořili dokonce o 240 tisících. Policie krátce po poledni odhadovala velikost davu na sto tisíc hlav, ale v průběhu odpoledne policisté na sociální síti twitter změnili odhad tak, že „odhady organizátorů nejsou nereálné“.

„V Berlíně prožíváme nádherný podzim solidarity,“ prohlásila na akci jedna z pořadatelek Anna Spangenbergová. Lidé si přinesli balónky a transparenty s nápisy jako „Rasismus není alternativou“ nebo „Řekněte ne nenávisti vůči muslimům“. Na akci zaznívala hesla o zastavení pravicových radikálů, o zastavení umírání uprchlíků ve Středozemním moři a o konci škrtů v sociální oblasti. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…